התובע הכללי כינה את בקשת מולר לפרסם סיכום נרחב של החקירה הרוסית "מחוצפת"

החוקר המיוחד דחק בוויליאם בר לפרסם סיכום נרחב וברור יותר של חקירת המעורבות הרוסית. בר הגן על החלטתו בפני דמוקרטים בסנאט, והודיע כי לא יתייצב היום לשימוע נוסף בבית הנבחרים

אי-פי
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר בוועדת המשפט של הסנאט, אתמול
אי-פי
רויטרס

התובע הכללי של ארה"ב, ויליאם בר, דחה אמש (רביעי) את הביקורת של מחוקקים דמוקרטים על החלטתו לנקות את את הנשיא דונלד טראמפ מחשד לשיבוש חקירת מעורבותה של רוסיה בבחירות בארה"ב. כמו כן, בר האשים את החוקר המיוחד רוברט מולר בכך שלא הגיע בעצמו להחלטה בנושא.

בעדות הראשונה שלו בפני הקונגרס מאז פרסום דו"ח החקירה לפני שבועיים, בר דחה את הביקורת של מולר כי לא הציג כראוי את תקציר מסקנות החקירה וגרם בכך בלבול בקרב הציבור בנוגע לחלקים מרכזיים בחקירה.

בר התייחס בדבריו למכתב שקיבל ממולר בשבוע שעבר, שבו דחק בו החוקר המיוחד לפרסם תקצירים נרחבים יותר של החקירה. בר דחה את בקשתו של מולר והתייחס לבקשה כ"מעט מחוצפת" - הצהרה שמדגישה את המתח בין החוקר המיוחד לתובע הכללי. טראמפ השתמש בתקציר שפרסם בר כדי להכריז כי חקירת מולר זיכתה אותו באופן מוחלט מכל החשדות.

בר, האחראי על מערכת אכיפת החוק של ארה"ב, התעמת אמש כארבע שעות עם מחוקקים דמוקרטים בוועדת המשפט של הסנאט. כמה מהדמוקרטים קראו להתפטרותו של בר, שהגן בשימוע בנחישות על הנשיא.

בנוסף, בר הודיע כי לא יגיע היום לשימוע בוועדת המשפט של בית הנבחרים. בר היה אמור להופיע בפני ועדת בית הנבחרים כדי להסביר פעם נוספת את האופן שבו הציג את ממצאי חקירת מולר. בעקבות כך, מחוקקים דמוקרטים אמרו שיזמנו את בר להעיד בפניהם אם לא יבוא מרצונו.

דוברת משרד המשפטים אמרה כי הוועדה הציבה בפני בר תנאים "חסרי תקדים ולא נחוצים" וכינתה את השאלות שעמדו להציב לבר "לא הולמות". הדוברת הוסיפה כי בר שמח להיות בקשר ישיר עם חברי הוועדה. כמו כן, משרד המשפטים הודיע אמש כי הוא לא ישתף פעולה עם זימון המבקש מבר למסור את דו"ח החקירה המלא של מולר וכן חומרי חקירה.

אתמול הודיע יו"ר ועדת המשפט של בית הנבחרים, הדמוקרט ג'רי נדלר, כי החוקר המיוחד רוברט מולר יעיד בפני הקונגרס על מסקנות חקירתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ