שוטרת מניו יורק הזמינה רוצח שכיר להתנקש בבעלה לשעבר ובילדה בת 12

סוכני FBI תיעדו את תוכניתה של ואלרי סינסינלי לביים את מותו של בעלה לשעבר בתאונת עבודה ואת מותה בדריסה של בתו של בן זוגה. בתום מבצע הפללה היא נעצרה והושעתה מתפקידה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים28
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

חמישה חודשים חלפו מאז שהגיש איזייה קרוואלו בקשה לגירושים מאשתו, השוטרת ואלרי סינסינלי, ונראה היה שקרב המשמורת על ילדיהם של השניים קרוב לפתרון. אלא שבסוף השבוע, בתום חקירה ממושכת, בישרו לו שוטרים ממשטרת ניו יורק שאשתו לשעבר שכרה רוצח שכיר כדי שירצח אותו ואת בתו בת ה-12 של בן זוגה הנוכחי.

סינסינלי בת ה-34 היא אם לשניים ושוטרת זה 12 שנים. היא וקרוואלו בן ה-32 נישאו לפני כארבע שנים והגישו בקשה להתגרש בינואר האחרון. מפרטי החקירה עולה שבפברואר ביקשה סינסינלי מבן זוגה החדש להשיג רוצח שכיר כדי להתנקש בבעלה לשעבר ובבתו שלו. בן הזוג הסכים אך במקביל יצר קשר עם סוכני FBI, שהחלו לעקוב אחר התוכנית.

מפרטי החקירה עולה שסינסינלי התכוונה לביים את מותו של בעלה לשעבר כך שייראה כתאונת עבודה. את בתו של בן זוגה תכננה להרוג בדריסה ליד בית הספר בו היא לומדת. בפברואר משכה סינסינלי סכום של 7,000 דולר לתשלום לרוצח השכיר – ובן הזוג קנה באותו היום מטילי זהב בסכום דומה, בהם תכננו השניים לשלם עבור השירות.

במשך חודשים הקליט בן הזוג שיחות בהן תכננו השניים את המבצע. באחת מהן, שתועדה בשבוע שעבר, הסבירה סינסינלי שהתקריות המתוכננות ייערכו בימים שונים כדי שלא יעלו חשד. עוד אמרה אז שמותו של בעלה לשעבר לא יעורר חשד גם כי ייערך באחת השכונות הקשות של העיר. סינסינלי תועדה גם מספרת כיצד נעזרה ברשתות החברתיות כדי לתעד את מיקומה של בת ה-12.

ביום שישי האחרון יצר איתה קשר שוטר מקומי ועדכן אותה על מותו של בעלה לשעבר ופתיחת חקירה בנושא. אחרי כשעה שלחו לה סוכני FBI  הודעה מבוימת מהרוצח ששכרה ובה תמונה מזירת רצח מזויפת. סינסינלי התקשרה לבן זוגה בניסיון לתאם אליבי, ונעצרה מאוחר יותר באותו היום ללא יכולת לשחרור בערבות.

סינסינלי החלה לעבוד במשטרה ב-2007, ועבדה בצוות שחקר תקריות אלימות במשפחה במשטרת קווינס עד 2017. היא ננזפה בעבר כי חלקה מידע רגיש עם בן זוג לשעבר. בעקבות המעצר היא הושעתה מתפקידה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ