מטוסי קרב אמריקאיים הרחיקו שישה כלי טיס רוסיים שחדרו לאזור החיץ באלסקה

לפי הודעת פיקוד הגנת האוויר והחלל של צפון אמריקה - ארגון משותף לארה"ב ולקנדה - המפציצים ומטוסי הקרב הרוסיים לא חדרו למרחב האווירי של המדינות, אלא שהו במרחב הבינלאומי שסמוך לחוף

ד-פ-א
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס F-22 של חיל האוויר האמריקאי ממריא מבסיס באלסקה, בחודש מארס
מטוס F-22 של חיל האוויר האמריקאי ממריא מבסיס באלסקה, בחודש מארסצילום: HANDOUT/רויטרס

מטוסי קרב של חיל האוויר האמריקאי הרחיקו אתמול (שני) שישה כלי טיס רוסיים שחדרו לאזור החיץ סמוך לחופי אלסקה, כך הודיעו הערב הרשויות בארה"ב ובקנדה. לפי הודעת פיקוד הגנת האוויר והחלל של צפון אמריקה, כלי הטיס לא חדרו למרחב האווירי של ארה"ב או של קנדה, אלא שהו במרחב הבינלאומי שבאזור החיץ.

מהפיקוד נמסר כי שני מטוסי קרב מסוג F-22 הרחיקו שני מפציצים אסטרטגיים מסוג Tu-95 שחדרו למרחב. לאחר מכן, דווח, צמד מטוסי קרב נוסף מסוג זה הרחיק שני מפציצים נוספים ושני מטוסי קרב מסוג SU-35. לפי רשת NBC, משרד ההגנה הרוסי הודה כי כלי טיס שלו שהו במרחב, אולם הדגיש כי עשו זאת כחלק מאימון מתוכנן, שלדבריו נמשך כ-12 שעות. "באחד משלבי התרגיל, לוו המטוסים על ידי מטוסי קרב של חיל האוויר האמריקאי", נכתב בהודעת המשרד.  

פיקוד הגנת האוויר והחלל, שמטהו נמצא בקולורדו, הוא ארגון משותף לארה"ב ולקנדה. מוקדם יותר השנה דיווחה קנדה על תקריות נוספות בהן כלי טיס רוסיים חדרו למרחב האווירי של המדינה. לפי רשות התעופה הפדרלית של ארה"ב, על כל כלי טיס שמתכוון להיכנס לאזור הטיס להודיע על כך מבעוד מועד. אזור החיץ באלסקה כולל את המרחק של עד 300 ק"מ מחופי המדינה.

רשת NBC ציטטה את מפקד הפיקוד, טרנס אושאנסי, באומרו: "מטרתנו החשובה ביותר היא להגן על קנדה ועל ארה"ב. היכולת שלנו לאתר ולהביס איומים על אזרחנו, התשתיות החיוניות שלנו והמוסדות הלאומיים שלנו מבוססים כולם על יכולתנו לאתר ולזהות כלי טיס שמגיעים למרחב".

בתקופת המלחמה הקרה היו תקריות מסוג זה עניין שבשגרה, וארה"ב וקנדה פעלו כדי להרתיע כלי טיס של חיל האוויר הסובייטי מלחדור לאזור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ