הצעירה האמריקאית רק רצתה תמונה של כריך. שחף רעב רצה את הכריך עצמו

כמו מרבית האמריקאים בגילה, כשאליסיה ג'סופ רכשה את כריך הלובסטר המפורסם של מיין היא רצתה קודם כל לצלם אותו. התמונה הוויראלית שיצאה לה מזה הזכירה לה מה באמת חשוב בחיים

גרדיאן
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
התמונה שצילמה ג'סופ, שהפכה ויראלית
גרדיאן
הארץ

אליסיה ג'סופ קיוותה שיום השישי הזה יישמר בזיכרונה לטובה. היא לא ידעה שבגלל תמונה אחת, וציפור חוצפנית במיוחד - הוא יהפוך לבלתי נשכח. ג'סופ, מרצה למשפט ספורט מאוניברסיטת פפרדיין שבקליפורניה, תכננה לנסוע לניו אינגלנד ולהתקרב עוד קצת להשלמת משימתה לבקר בכל המדינות בארה"ב. היא גם רצתה לטעום לראשונה את כריך הלובסטר המפורסם של האזור.

כמו כל צעירה אמריקאית, אחרי שקנתה את הכריך היא התכוננה קודם כל לצלם אותו ולהעלות לרשתות החברתיות לקנאת חבריה. "הרגשתי ממש מובכת", סיפרה ג'סופ, "שמעתי כל מיני סיפורים על אנשים שעושים דברים משוגעים בשביל תמונה באינסטגרם והנה אני, משלמת 21.5 דולר על תמונה של כריך". 

ג'סופ התמקמה עם הכריך ליד הדוכן שבו נקנה, על גדת הנהר בעיר יורק שבמיין. היא חשבה שזו הנקודה המושלמת לתמונה: הכריך הפוטוגני על רקע המים, ואפילו מגדלור הציץ ברקע. "אני לא ממש מצלמת הרבה תמונות של אוכל, אבל ידעתי שזה רגע שצריך לתעד אותו", הסבירה. זה לקח בערך 20 שניות לסדר את הכריך בזווית המושלמת לתמונה. וברגע שלחצה על הכפתור, היא פתאום הרגישה שהכריך נע בידה.

הציוץ של ג'סופ

בשנייה הראשונה היא חשבה שהפילה את הכריך. מיד אחר כך הבינה ששחף זריז תקף את הכריך שלה, בדיוק ברגע שצילמה את התמונה. "זו ציפור ממש חכמה", אמרה ג'סופ, "לא ראיתי אותה מתקרבת אפילו. זה קרה כל כך מהר". תוך שניות, השחף וכל חבריו חגגו על הכריך של ג'סופ.

כששבה על עקבותיה לכיוון דוכן הכריכים, מאוכזבת שלא הצליחה לטעום אפילו את המעדן המפורסם, היא הסתכלה על התמונות שצילמה ומיד התחילה לצחוק. התמונה היחידה שצילמה היתה ברגע בו השחף התנפל על האוכל שלה. בחיוך, היא החליטה להעלות את התמונה לטוויטר, בצירוף הכיתוב: "זאת הסיבה שאני לא יכולה שיהיו לי דברים נחמדים".

תוך דקות, הציוץ שלה זכה לאלפי תגובות, לייקים ושיתופים. באותן דקות ג'סופ זכתה לאכול סוף סוף את הכריך ("הוא היה מאוד טעים ולגמרי שווה את הכסף", אמרה) - אבל הפעם במיקום שלא חשף אותה לציפורים רעבות. היא גם ביקשה מלקוח נוסף בדוכן לצלם אותה עם המנה, כדי להוכיח לחבריה שהצליחה גם לטעום ממנה בעצמה.

ג'סופ עם כריך הלובסטר השני שלהצילום: /אי־פי

ההרפתקה של ג'סופ הובילה, כמובן, לשלל תגובות ברחבי האינטרנט. רבים חלקו חוויות דומות, בהן ציפורים שהחליטו לחלוק את ארוחת הצהריים שלהן, אחרים התייחסו לכך שהתמונה - עם השחף, הכריך והמגדלור - היא "הדבר הכי מיין בעולם", וחלק התפללו שהתקרית תהיה מסר לצעירים: עדיף לאכול את הכריך מלצלמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ