מרפאת ההפלות האחרונה במיזורי איבדה את רישיונה, אך תישאר פתוחה זמנית בצו שופט

המדינה הודיעה כי לא תחדש את רישיון המרפאה בגלל "ליקויים חמורים ונרחבים". אבל פסיקת שופט מוקדם יותר החודש מאפשרת לארגון המפעיל אותה להשאיר אותה פתוחה עד שתינתן פסיקה סופית במועד לא ידוע

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

המרפאה היחידה במיזורי שמבצעת הפלות איבדה אתמול (שישי) את הרישיון שלה, אך היא תישאר פתוחה זמנית תחת צו של שופט שניתן מוקדם יותר החודש. משרד הבריאות המקומי אמר כי רישיונה של המרפאה של ארגון פלאנד פרנטהוד לתכנון משפחה בסנט לואיס לא יחודש בשל מה שתואר כ"ליקויים נרחבים וחמורים".

עם זאת השופט מייקל סטלצר מסנט לואיס, שפסק מוקדם יותר החודש להותיר את המרפאה פתוחה עד שהרישיון להפעלתה יוסדר, הבהיר כי למרות ההחלטה לא לחדש את הרישיון פסיקתו המוקדמת נשארת בתוקף. זה אומר שהמרפאה תוכל להמשיך לבצע הפלות לפחות עד שהשופט יפרסם את הפסיקה הסופית שתבהיר מה יהיו הצעדים הבאים. הוא לא אמר תוך כמה זמן תפורסם ההחלטה הסופית.

מפגינים בעד חופש הבחירה מחוץ למרפאת ההפלות בסנט לואיס, בחודש שעבר

בחודש שעבר התריע הארגון המנהל את המרפאה כי אם היא תיסגר תהפוך מיזורי למדינה היחידה בארה"ב שבה אין מרפאה המבצעת הפלות על ידי רופאים באופן חוקי. מנהלת המחלקה המשפטית של ארגון פלאנד פרנטהוד במיזורי, מאוויס מיד, אמרה אתמול לאחר השימוע שהשורה התחתונה היא שהמרפאה למרות הכל נשארת פתוחה. "אפשר עדיין להגיע למרפאה היום לכל ההליכים הבריאותיים, וזה יום טוב לנשים באשר הן", אמרה מיד.

זו תקופה ארוכה שהממשל המקומי מנסה למנוע מהארגון לחדש את הרישיון להפעיל את המרפאה - שבלעדיו היא לא יכולה לפעול - בטענה לחשש לביטחון המטופלות, הפרת תקנות והפלות לא תקינות שבוצעו במקום. לאחר החלטת השופט סטלצר בתחילת החודש אמרה ליאנה וון, יו"ר פלאנד פרנטהוד כי הפסיקה היא "ניצחון ברור למטופלות שלנו – ולאנשים ברחבי מיזורי", אבל הזהירה כי האיום נגד ההפלות החוקיות עדיין נותר. 

מתנגדי הפלות מחוץ למרפאת פלאנד פרנטהוד במיזורי, החודש

בחודש שעבר אישר מושל מדינת מיזורי, מייק פרסון, סופית את החוק האוסר על ביצוע הפלות החל מהשבוע השמיני להיריון, כולל במקרים של אונס או גילוי עריות. החוק מכיר בהחרגות במקרים רפואיים, כולל סכנת מוות או נזק פיזי קבוע "לפונקציה גופנית מרכזית של האשה ההרה", אך אוסר על ביצוע הפלות בשל חשד לתסמונת דאון או מסיבות הקשורות לגזע או למין העובר. רופאים שיבצעו הפלה לאחר השבוע השמיני להיריון צפויים לעונש של חמש עד 15 שנות מאסר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ