מדינת ניו יורק שוקלת חוק אי-הפללה בזנות

אם יאושר התיקון לחוק, ניו יורק תהיה המדינה הראשונה שבה ניתן יהיה למכור ולקנות שירותי מין בין מבוגרים באופן חוקי, כל עוד הדבר נעשה בהסכמה. הסיכוי שההצעה תאושר בקרוב קטן

גרדיאן
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעצר של אשה בזנות בלוס אנג'לס, ב-2017
מעצר של אשה בזנות בלוס אנג'לס, ב-2017צילום: Robert Nickelsberg / Getty Image

ניו יורק עשויה להיות המדינה הראשונה בארצות הברית שתאשר אי-הפללת זנות בחוק. אם יאושר התיקון לחוק, ששמו The Stop Violence in the Sex Trades Act, מבוגרים יוכלו להציע שירותי מין ולקבלם כל עוד הדבר נעשה בהסכמה. הוא לא כולל מקרים של אונס, סחר בבני אדם, תקיפה והטרדה מינית.

הזנות אסורה בחוק בכל המדינות בארה"ב, אך בתי מחוקקים של מדינות רבות במדינה דנו באחרונה בנושא אי-הפללת עובדי מין. לפי סקר שנערך השנה בקרב מצביעים דמוקרטים, 65% תומכים באי-הפללה, 27% נייטרלים או לא יודעים מה דעתם בנושא ורק 17% מתנגדים לאי-הפללת נשים בזנות. הסנאטורית והמועמדת בפריימריז הדמוקרטיים לנשיאות, קמאלה האריס, היא הפוליטיקאית הדמוקרטית הבכירה ביותר שהביעה את תמיכתה באי-הפללת נשים בזנות. 

המושל קומו, שלשום בניו יורקצילום: BRENDAN MCDERMID/רויטרס

לפי ארגון הגג של נשים בזנות שניסח את ההצעה, Decrim NY, הנוסח המוצע לא יקל על נאשמים בסחר בבני אדם ועל פדופילים. מעבר לכך, הוא יאפשר לשורדות זנות ולקורבנות סחר בבני אדם שהורשעו בזנות בעבר לנקות את שמן.

"החקיקה הזאת מתבשלת כבר עשורים", אמרה אודסיה ריי, העומדת בראש הוועדה המנהלת של Decrim NY ושורדת זנות, "אין מלים לתאר כמה זמן אנשים מקהילת הלהט"ב, ובעיקר טרנסג'נדרים שחורים והיספנים שעובדים בתעשיית המין, נאבקו נגד האלימות שהם חוו כעובדי מין". ססילה ג'נטי, טרנסג'נדרית שעבדה בתעשיית המין בעבר, הסכימה איתה. "חיכינו לזה 30 שנה", אמרה ג'נטי, "אנחנו מנסות לשנות את חייהן של נשים רבות שנאלצו להשתמש בגופן כדי לשרוד, והפכו לפושעות בשל כך".

מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, התחמק כשנשאל על החוק השבוע. "הם הגישו את התיקון לחוק, אני חושב, אתמול", אמר קואומו בראיון, "רק שישה ימים נותרו עד לתום מושב החקיקה, וזה הולך להיות נושא שנוי במחלוקת". כשהמראיין לחץ עליו לומר את דעתו בנושא, הוא השיב: "לא קראתי את ההצעה ולא למדתי אותה, ואני לא חושב שבשישה ימים נוכל ללמוד את הצעת החוק מספיק כדי לאשר אותה".

גורם המעורב בהצעת התיקון לחוק הודה כי הם אינם מצפים שההצעה תאושר במושב זה. "אנחנו יודעים שזה הולך להיות מאבק ארוך", אמר הגורם, שנותר בעילום שם. הוא הביע תקווה כי ההצעה לכל הפחות תעורר דיון על נושא הזנות ותעשיית המין.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ