אחרי שהעליב נשים, הומואים וניצולי הוריקן: מושל פוארטו ריקו הודיע כי לא יתמודד שוב

ריקרדו רוסלו הודיע בשידור חי בפייסבוק מאחוזתו כי יפרוש גם מראשות מפלגתו, אולם החליט שלא להתפטר מתפקיד המושל באופן מיידי. ראשי המחאה נגדו קראו לו להתפטר עד ראשון בערב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מושל פוארטו ריקו, ריקרדו רוסלו, בוושינגטון, לפני כשבועיים. לא ירוץ לכהונה נוספת
מושל פוארטו ריקו, ריקרדו רוסלו, בוושינגטון, לפני כשבועיים. לא ירוץ לכהונה נוספתצילום: Paul Morigi/אי־פי

מושל פוארטו ריקו, ריקרדו רוסלו, הודיע הבוקר (שני) כי אין בכוונתו להתמודד על כהונה נוספת בבחירות שיתקיימו בשנה הבאה בטריטוריה האמריקאית, ושהוא פורש מתפקידו כיו"ר המפלגה הפרוגרסיבית החדשה. עם זאת, הוא לא הודיע על התפטרותו המיידית מתפקיד המושל.

ההודעה, ששודרה בשידור חי בפייסבוק, הגיעה לאחר שעשרות אלפי בני אדם מחו במשך עשרה ימים ברחובות האי בעקבות פרסום תכתובות מייל בין רוסלו לבין 11 ממקורביו, בהן התבטא באופן פוגעני כלפי נשים, הומואים וניצולי הוריקן מריה, שהכה את פוארטו ריקו ב-2017 וגרם למותם של 2,975 בני אדם.

מפגינים שקראו להתפטרותו של רוסלו, בסאן חואן, בשבוע שעבר. היום צפויות להתקיים הפגנות נגד המושלצילום: AFP

"רבים בקרב האוכלוסייה לא מרוצים, ואני מכיר בכך", אמר רוסלו בשידור חי מהאחוזה שלו בסאן חואן. "שמעתי אתכם. היום יש לי את האחריות לנתב את כוחותיי כדי למצוא אלטרנטיבות כדי שנוכל, אם ירצה האל, להתקדם. העדיפות העליונה צריכה להיות טובתם של האנשים בפוארטו ריקו, לכן כל הזמן שלי צריך להיות מוקדש כדי למלא את כל האחריות שלי כמושל".

בזמן שרוסלו נשא את דבריו, החל המון להתגודד מחוץ לאחוזתו. שביתה כללית והפגנות גדולות צפויות להתקיים היום באי. עוד לפני ההודעה, מנהיגי המחאה נגד המושל אמרו כי לרוסלו יש עד יום ראשון בערב כדי להתפטר.

היתה זאת הופעתו הפומבית הראשונה של רוסלו מאז שעשרות אלפי מפגינים יצאו ביום רביעי לרחובות האי בקריאה להתפטרותו. המשטרה טענה לאלימות מצד מפגינים באזור אחוזת המושל בסאן חואן, והגיבה בירי כדורי גומי וגז מדמיע לעבר המפגינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ