תיעוד: בן שבט אמזונס שלא היה במגע עם העולם

את הסרטון פרסם ארגון למען ילידים באמזונס, שמבקש לעורר מודעות לסכנה שנשקפת לשבטים מצד סוחרי עצים, מבריחי סמים ובעלי אינטרסים נוספים

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

ארגון למען זכויות ילידים באמזונס פרסם תיעוד נדיר של בן שבט אמזונס שלא היה במגע עם העולם החיצון. הארגון מבקש לעורר מודעות לאיום שנשקף לילידים מבירוא יערות, כרייה והברחת סמים. בסרטון נראה גבר חשוף חזה עם חנית, שככל הנראה משתייך לבני האווה (Awá). הוא נראה מרחרח מצ'טה שנותרה בסבך הצמחייה. לאחר מכן הוא מתחיל לחשוד, הוא נראה מבוהל, וכשהוא מבין שמישהו מביט בו הוא נמלט לתוך היער.

ארגון Survival International מתאר את בני האווה כשבט שנמצא בסיכון הגדול ביותר בעולם. פעילי הארגון עוקבים אחרי מקרי הרג שבהם מעורבים סוחרי עצים, שמקיפים את הטריטוריה של השבט. רבים בקהילה נאלצו לנטוש את היער, אך חלקם עדיין נמצאים בבידוד שכפו על עצמם מהעולם. בעלי אינטרסים שמעוניינים להשתמש באדמה זו באמזונס הטילו ספק בקיומם, והתיעוד החדש נועד לשמש הוכחה לכך שהם עדיין נוכחים בסביבה.

את הסרטון צילם בן שבט שכן, גוג'ג'רה, שמנסה להגן על אחד הכיסים האחרונים שנותרו ללא מגע אדם במדינת המחוז מרניאו בצפון־מזרח ברזיל. "אנחנו מקווים שהסרטון הזה יגרום למשהו חיובי. אנחנו מקווים שהוא יסייע להגן על האנשים ועל היער", אמר פליי גוג'ג'רה, שצילם את הסרטון כשיצא לצוד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ