למנהיג כנופיה בברזיל היתה תוכנית מבריקה לברוח מהכלא. הבעיה היתה עם הביצוע

קלאובינו דה סילבה, המכונה "שורטי", התחפש לבתו בעת שזו ביקרה אותו בבית הסוהר בריו דה ז'ניירו וניסה לברוח החוצה. הוא הצליח להגיע עד שער הכניסה לפני שנתפס

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קלאובינו דה סילבה מחופש לבתו בכלא בריו דה ז'ניירו, אתמול
קלאובינו דה סילבה מחופש לבתו בכלא בריו דה ז'ניירו, אתמולצילום: /אי־פי
לוגו אי-פי
אי-פי

מנהיג כנופיה בברזיל ניסה לברוח מהכלא כשהתחפש לבתו כשזו הגיעה לבקר אותו. הרשויות מסרו אתמול (ראשון) שהאסיר קלאובינו דה סילבה, המכונה "שורטי", הצליח להגיע עד הכניסה הראשית לבית הסוהר הנמצא במדינת ריו דה ז'ניירו. אולם אז הוא החל לגלות סימני עצבנות שהחשידו אותו והובילו למעצרו.

התוכנית של דה סילבה היתה כנראה להשאיר את בתו בת ה-19 בכלא ולצאת לחופשי. המשטרה בודקת כעת אם הבת סייעה לו בתוכנית הבריחה הכושלת ביום שבת בכלא ג'ריסינואה.

רשות הכליאה בריו דה ז'ניירו פרסמה תמונות שמראות את דה סילבה עם מסיכת סיליקון של ילדה על פניו ופיאה שחורה לראשו. הוא נראה לובש ג'ינס צמוד וחולצה ורודה. פורסם גם סרטון וידאו שבו דה סילבה נראה מסיר את המסיכה וחלק מהבגדים ואומר את שמו המלא.

קלאובינו דה סילבה מחופש לבתו בכלא בריו דה ז'ניירו, אתמולצילום: Secretariat of Penitentiary Admi
צילום: /אי־פי

לפי הרשויות בברזיל, דה סילבה היה חלק מהנהגת "הפיקוד האדום", אחד מארגוני הפשיעה החזקים ביותר בברזיל ששלט בעסקי הברחות הסמים ברוב חלקי ריו. גורמי ממשל מסרו כי לאחר ניסיון הבריחה הכושל שלו הוא הועבר לאגף בכלא תחת אבטחה מקסימלית ויקבל עונש משמעתי.

תגובות