לוגו גרדיאן
גרדיאן

משטרת גלווסטון בטקסס פרסמה התנצלות אחרי ששני שוטרים לבנים על סוסים הובילו בחבל גבר שחור אזוק ברחובות העיר.

ברשתות החברתיות פורסמו תמונות שמראות את דונלד נילי, בן 43, הולך כשהוא מובל בחבל כחול כהה על ידי שני שוטרים וידיו אזוקות מאחורי גבו. בעקבות ביקורת נרחבת שהוטחה במשטרה המקומית, היא התנצלה על האירוע שהזכיר לרבים בארה"ב את היחס לשחורים בתקופת העבדות במדינה. "אנחנו מבינים שפעולה זאת נתפשת באופן שלילי ומאמינים שהכי טוב יהיה לסיים את השימוש בשיטה הזו", מסרה משטרת גלווסטון בהצהרה שפרסמה.

גיסתו של נילי, כריסטין נילי, היתה בין האנשים שמתחו ביקורת על המשטרה. לדבריה, "התייחסו אליו כמו חיה". היא הוסיפה שהוא חסר בית ולוקה בנפשו, ושמשפחתו התקשתה למצוא לו מקום מתאים לגור בו.

ורנון הייל, מפקד משטרת גלווסטון, אמר בהתייחסו לאירוע: "בראש ובראשונה אני חייב להתנצל בפני מר נילי על המבוכה המיותרת הזאת. אף שמדובר בשיטת העבודה הטובה ביותר בכמה תרחישים, אני מאמין שהשוטרים שלנו הפגינו כושר שיפוט לקוי במקרה הזה והיו יכולים להמתין במקום המעצר עד בואו של רכב משטרה".

מפקד המשטרה הוסיף כי "שינינו מיד את המדיניות כדי למנוע את השימוש בשיטה זו ונבחן את כל האימונים והנהלים כדי למצוא שיטות הולמות יותר".

משטרת גלווסטון מסרה שנילי נעצר בחשד להסגת גבול. הייל מסר שהשוטרים נשאו עליהם מצלמות גוף בעת התקרית. למרות התנצלותו, הוא לא אמר אם השוטרים יעברו הליך משמעתי. לדבריו, לשניים "לא היתה כוונת זדון בעת המעצר".

ארגוני זכויות אזרח אמרו בתגובה שהמראה של נילי מלווה בחבל על ידי שני השוטרים הזכיר את ההתעללות בשחורים בשנים עברו. "זו 2019 ולא 1819", אמר ג'יימס דאגלס, נשיא האיגוד הלאומי לאנשים לא לבנים (NAACP) בטקסס, לעיתון "יוסטון כרוניקל". "אני שמח שהמפקד ורנון פרסם התנצלות ואמר שהמעשה ביטא כושר שיפוט לקוי, אבל הוא גם ביטא הכשרה לקויה. אף שהמפקד ציין ששיטת פעולה זאת לא תימשך, הוא כשל בטיפול בחוסר הכבוד שהפגינו השוטרים באירוע", אמר דאגלס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ