איש עסקים לבנוני נידון בארה"ב למאסר ו-50 מיליון דולר קנס על הלבנת כספים לחיזבאללה

קאסים טג'ידין, בן 63, הודה בשנה שעברה בהלבנת כספים בשווי מיליוני דולרים עבור ארגון הטרור, בניסיון להתחמק מהסנקציות האמריקניות שהוטלו על הארגון

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

איש עסקים לבנוני נידון לחמש שנות מאסר וקנס של 50 מיליון דולר בשל הלבנת כספים לטובת חיזבאללה, כך הודיע היום (שישי) משרד המשפטים בארה"ב. קאסים טג'ידין, בן 63, הודה בשנה שעברה בהלבנת כספים בשווי מיליוני דולרים עבור חיזבאללה, בניסיון להתחמק מהסנקציות האמריקניות שהוטלו על הארגון.

משרד האוצר של ארה"ב הגדיר במאי 2009 את טאג'ידין, לבנוני בעל אזרחות מסיירה לאון, כטרוריסט בינלאומי מיוחד. על פי ארה"ב, טאג'ידין הוא חלק חשוב מהמערך הפיננסי של ארגון חיזבאללה. בשנת 2010 הטיל משרד האוצר של ארה"ב סנקציות על אחיו של טאג'ידין, חוסיין ועלי, משום שתמכו בארגון הטרור הנתמך על ידי איראן. כמו כן, בעבר דווח כי עלי היה אחד ממפקדי ארגון חיזבאללה בלבנון.

הסנקציות של ארה"ב התמקדו ברשת העסקים של האחים, הכוללת עסקי נדל"ן, בנייה, יהלומים וסחר במזון בגמביה, סיירה לאון, קונגו, אנגולה ואיי הבתולה הבריטיים. הסנקציות משנת 2010 אסרו על אזרחי ארה"ב מלעשות עסקים עם האחים, אך החברות שלהם המשיכו לפעול.

הפגנת תמיכה בחיזבאללה בביירות, במאי

"הנאשם הפר את החוק באופן מודע וסיכן את ביטחון האומה", אמר בריאן בנצטקווקי ממשרד המשפטים. "גזר הדין מדגיש את המאמצים שלנו לדון את אלו שמפרים את הסנקציות שנועדו להגביל כספים הזורמים לארגוני טרור", מסרה ג'סי לו. "זה המסר שלנו לאלו שמפרים את החוק – אתם תתפסו ותשפטו במלוא חומרת הדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ