תוצאות נתיחת גופתו של אפשטיין מאשרות כי מת מהתאבדות בתלייה

התוצאות הרשמיות מסייעות להזים את הקונספירציות כי מותו של המיליארדר, הנאשם בעבירות מין קשות בקטינות, תוכנן על ידי גורמים מחוץ לכלא בו נמצאה גופתו בשבוע שעבר. אפשטיין תלה את עצמו בעזרת סדין

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפגינה אוחזת בתמונת אפשטיין מול בית משפט בניו יורק, בחודש שעבר
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

התוצאות הרשמיות מנתיחת גופתו של המליארדר ג'פרי אפשטיין, ששם קץ לחייו בשבוע שעבר בכלא, מאשרות כי הוא מת מהתאבדות בתלייה. כך הודיע משרד הבוחן הרפואי הראשי של העיר ניו יורק, בה נמצא מתקן המעצר שבו מת אפשטיין.

אפשטיין הואשם בעבירות מין קשות בעשרות קטינות שבוצעו בשנים 2005-2002. אישור סיבת מותו של אפשטיין, בן 66, מגיע שישה ימים אחרי שהוא נמצא מת בתאו, שם המתין לפתיחת משפטו. גופתו נמצאה בשעות הבוקר המוקדמות ביום שבת שעבר. הוא תלה את עצמו בעזרת סדין מיטה שקשר לאחד מדרגשי השינה במקום ואז כרע לעבר הרצפה בכוח רב וכך הצליח לשבור כמה עצמות בצווארו.

אפשטיין הצליח להתאבד פחות משלושה שבועות אחרי ניסיון ההתאבדות הראשון שלו. ב-26 ביולי הוא נמצא מחוסר הכרה ופצוע בתאו, אולם שלושה ימים לאחר מכן כבר הוצא מתוכנית ההשגחה מפני התאבדות בכלא. איש מהסוהרים בכלא במנהטן לא בדק את אפשטיין בתאו בשלוש השעות שקדמו להתאבדותו, אף שעל פי ההמלצה הם נדרשו לבדוק אותו מדי חצי שעה. גם שותפו לתא הועבר מהמקום לילה לפני שהצליח להתאבד.

ממצאי הנתיחה הרשמיים יסייעו עתה להזים את הקונספירציות כי מותו של אפשטיין תוזמר על ידי אנשים רב השפעה ובכירים שהכירו את המיליארדר וחלקו עמו את סודותיהם. מוקדם יותר השבוע דווח כי בין העצמות השבורות שנמצאו בגופתו של אפשטיין היתה גם עצם הלשון, ומומחים טענו כי ממצא זה יכול להימצא גם בקורבנות רצח בחניקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ