נחשפה הצוואה של אפשטיין, שניסח יומיים לפני שהתאבד

עבריין המין הורה להעביר את כל הונו - המוערך בכ-577 מיליון דולר - לקרן שפתח באותו היום, ככל הנראה כדי לשמור על ענייניו הכספיים חשאיים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפשטיין ב-2017
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

פחות מ-48 שעות לפני שג'פרי אפשטיין תלה את עצמו, הוא חתם על צוואתו. כך לפי מסמכים שהוגשו אתמול (שני) באיי הבתולה. אפשטיין ביקש להעביר את הונו, העומד על יותר מ-577 מיליון דולר, לקרן בשם "קרן 1953". הקרן, שהוקמה באותו היום שבו חתם על הצוואה, קרויה ככל הנראה על שם השנה שבה אפשטיין נולד.

נראה שאפשטיין הקים את הקרן כדי לוודא שצעדיו הכלכליים האחרונים נותרים חשאיים. קרן "חומקת מעיניים חקרניות, כיוון שהיא פרטית", הסביר פטריק גודמן, מומחה לצוואות מאוניברסיטת קליפורניה.

אחד מאיי הבתולה ששייך לאפשטיין, השבועצילום: MARCO BELLO/רויטרס

אורכה של הצוואה 21 עמודים ומצוינים בה דארן אינדיק וריצ'רד קאהן, שעבדו עמו במשך תקופה ארוכה, כמוציאים לפועל של הצוואה. היורש היחידי שאפשטיין ציין הוא אחיו, מארק אפשטיין, איל נדל"ן שפועל בניו יורק. לפי המסמך, אם מתברר שלא ניתן להוציא לפועל את הוראותיו ביחס ל"קרן 1953", יש לחלק את נכסיו של אפשטיין בין נאמני הקרן – ששמותיהם אינם מוזכרים בצוואה.

לפי הצוואה, הונו של אפשטיין מורכב בין היתר ממניות בחברות פרטיות, נכסים בניו מקסיקו, פריז, ניו יורק ואיי הבתולה, ויותר מ-194 מיליון דולר שהושקעו בקרנות גידור וחברות השקעות פרטיות. בצוואה אין הערכת שווי של אוסף האמנות של אפשטיין. האוסף, שהוצג בקומה השנייה של אחוזתו במנהטן, נודע כ"גדול, ארוטי ומוזר".

אך חרף הוראותיו של אפשטיין, עתיד הונו לוט בערפל. בשבוע שעבר הגישה אחת מהנשים שהאשימו אותו בעבירות מין נגדה תביעה נגד עיזבונו, ותביעות דומות צפויות להיות מוגשות בקרוב. ייתכן שהונו של אפשטיין לא יוכל לעבור לקרן שהקים עד שההליכים המשפטיים הללו יסתיימו. "אי אפשר לחלק את הנכסים, עד שכל הנושים, כולל הקורבנות שזכאים לפיצויים, יקבלו את מה שמגיע להם", הסביר גודמן, "מי שקובע מה מגיע להם זה בית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ