עשרות קברים הושחתו בבית קברות יהודי בארגנטינה

לפי התקשורת המקומית, אלמונים פרצו בסוף השבוע לבית הקברות בעיר טוקומאן שבצפון המדינה, וגנבו פלטות ברונזה מ-36 מצבות. מנהל בית הקברות אמר שהוא מאמין כי המניע לתקרית הוא כלכלי ולא אנטישמי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

אלמונים השחיתו בסוף השבוע 36 מצבות בבית הקברות היהודי בעיר טוקומאן שבצפון בארגנטינה, כך דווח אתמול (רביעי) בתקשורת המקומית. המשטרה המקומית משגיחה על בית הקברות במשך 24 שעות ביממה, ולפי שעה לא ברור כיצד הצליחו האלמונים להיכנס למקום מבלי שהבחינו בהם.

ריקרדו שקולניק, ראש הקהילה היהודית בטוקומאן האחראי גם על ניהול בית הקברות, אמר לעיתון המקומי "לה גאזטה" כי קצין במשטרה הצליח למנוע מקרה נוסף של השחתת בית הקברות, לאחר שירה לאוויר כדי להרחיק גנבים אחרים שהגיעו למקום בסוף השבוע. לדבריו, אין זו הפעם הראשונה שגנבים משחיתים קברים בבית הקברות בעיר, או בבתי קברות בערים סמוכות, כשבעבר אלמונים אף שברו מצבה במקום. 

בית הקברות היהודי בטוקומן שבארגנטינה, שחולל בסוף השבוע

שקולניק סיפר כי הגנבים שדדו פלטות ברונזה שהוצבו על כמה מהמצבות הישנות ביותר במקום, והוסיף כי הגנבים שברו כל מה שמנע מהם מלהוציא את הפלטות ממקומן.

לפי הדיווח, הרשויות המקומיות מעריכות כי המניע להשחתת בית הקברות הוא כלכלי, ולא אנטישמי. שקולניק אמר כי הוא מאמין שלאחר שהגנבים לוקחים את הברונזה, הם ממיסים אותה ומוכרים אותה. בפגישה שקיימו ראשי הקהילה עם המשטרה המקומית, זו התבקשה להגביר את הסיורים בסביבת בית הקברות. דובר המשטרה אמר כי שוטרים אכן יגבירו את מספר הסיורים שהם עורכים באזור, בניסיון למנוע מקרים נוספים של השחתת קברים.

למרות המצב הכלכלי הקשה של חברי הקהילה היהודית בעיר טוקומאן, ראשי הקהילה אמרו כי הם יבצעו צעדים נוספים כדי לנסות למנוע מקרים דומים. "המצב דורש מאיתנו להיות יצירתיים", אמרו ראשי הקהילה לתקשורת המקומית. "אנחנו רוצים להראות לכולם שאנחנו לא מתכוונים להישאר בתפקיד הקורבנות. נפעל לסיום מקרים כאלה, זה מה שהתפקיד דורש מאיתנו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ