ארה"ב: תושב ניו ג'רזי מואשם בריגול עבור חיזבאללה

אלכסיי סאאב מואשם בצילום יעדים אפשריים לפיגוע עבור הארגון, בהם פסל החירות והבית הלבן. הוא מואשם גם בפעילויות טרור מחוץ לארה"ב, בהן ניסיון לרצוח אדם שנחשד כמרגל עבור ישראל

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטה האו"ם בניו יורק, אחד היעדים שצילם סאאב
לוגו אי-פי
אי-פי

כתב אישום הוגש אתמול (חמישי) נגד תושב ניו ג'רזי בגין ריגול עבור חיזבאללה. על פי האישום, האיש - אלכסיי סאאב, בן 42 ותושב העיר מוריסטאון - צילם יעדים אפשריים לפיגוע עבור הארגון, בהם פסל החירות והבית הלבן. סאאב מואשם גם בפעילויות טרור מחוץ לארה"ב, בהן ניסיון לרצוח אדם שנחשד כמרגל עבור ישראל.

סאאב נעצר בניו ג'רזי ב-9 ביולי, בתום 11 חקירות שונות שנערכו בעניינו בחודשים האחרונים. בחקירותיו סיפר שצילם בניינים ויעדים שונים, בהם גם בנייני הקפיטול, הקונגרס והבית הלבן בוושינגטון. בכתב האישום נכלל גם סרטון וידאו בו תיעד סאאב את אצטדיון פנוויי פארק בבוסטון, והוא מואשם גם בהצגת נישואים פיקטיביים לצורך קבלת אזרחות.

על פי כתב האישום נגדו, סאאב הצטרף לחיזבאללה ב-1996 ועבר הכשרה צבאית ב-1999. בין 2005-2004 עבר הכשרה נוספת לשימוש בחומרי נפץ בלבנון. הוא נכנס לארה"ב באופן בלתי חוקי בשנת 2000, והפך לאזרח ב-2008.

האישומים נגדו כוללים העברת מידע ותמיכה בגורמי טרור, קשירת קשר נגד ארה"ב, קבלת הכשרה צבאית מגורמים עוינים ומרמה. העונש על העבירה החמורה ביותר בכתב האישום עומד על 25 שנות מאסר, וכלל העונשים על העבירות נגד סאאב מצטברים ליותר מ-100 שנות מאסר.

ויליאם סוויני, עוזר המנהל הממונה על משרד ה־FBI של ניו יורק, אמר שהאישומים נגד סאאב מדגישים את "הניסיונות העיקשים של ארגון הטרור לאתר יעדים פגיעים ורגישים בארה"ב, ואת הניסיונות הבלתי פוסקים לאתר פרטים נחוצים לתקיפה עתידית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות