גרינבלט במאמר ל-CNN עם סיום תפקידו: פשרות הן דבר הכרחי

שליחו של נשיא ארה"ב למזרח התיכון כתב כי עבודתו נמשכה תשעה חודשים יותר משהעריך. לדבריו, הוא מלא תקווה כי "הישראלים והפלסטינים יצעדו בדרך הקשה של משא ומתן לשלום"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'ייסון גרינבלט בכנס של ג'רוזלם פוסט, יוני 2019
לוגו הארץ
הארץ

ג'ייסון גרינבלט, שליחו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, למזרח התיכון פרסם היום (שישי) מאמר באתר של רשת CNN לקראת סיום תפקידו. לדבריו, הוא עוזב את המשרה בתחושת תקווה כי "החזון שיצרנו יגרום לישראלים ולפלסטינים לצעוד בדרך הקשה של משא ומתן להשגת שלום".

גרינבלט ציין בפתח הדברים כי הוא נשאר בתפקיד תשעה חודשים מעבר למה שהעריך בתחילה. לדבריו, הוא יפנה לעבודה במגזר הפרטי ויקדיש יותר זמן למשפחתו.

רון דרמר שגריר ישראל בארה"ב, נתניהו, גרינבלט והשגריר האמריקאי בישראל דייוויד פרידמן, היום

לקריאת המאמר המלא באתר CNN

גרינבלט כתב עוד כי הוא מכיר בכך ש"דבר אינו מושלם ופשרות הן דבר הכרחי" והוסיף כי הוא מקווה שהסכם שלום בין ישראל לפלסטינים יתרחב למדינות נוספות באזור ויטיב עם חייהם של מיליוני בני אדם. "קרוב לשלוש שנים הקדשתי לעבודה בנושא יחסי ישראל-ארה"ב, יחסיה של ישראל עם שכנותיה והחזון לשלום בינה לבין פלסטינים", כתב. "אני גאה בעבודה שעשיתי יחד עם עמיתיי". 

בסיום המאמר כתב גרינבלט כי יש שני סוגים של אנשים שהשפיעו על הסכסוך בין ישראל לפלסטינים "אלה שלבם מלא שנאה ופוגעים במאמצים לשלום, ואלה שפועלים להשגתו". לדבריו, הראשונים תורמים להתמשכות סבלם של כל הצדדים, בעוד שהאחרונים שואפים לשיפור בחייהם של כל תושבי האזור. "אני יודע באיזה צד אני בוחר להיות", חתם את דבריו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ