14 שוטרים נהרגו במארב של קרטל סמים במקסיקו

יותר מ-30 חמושים ארבו ל-42 השוטרים שנשלחו לעיר אל אגואחה, ירו לעברם והרגו רבים מהם. כמה מכלי הרכב בהם הגיעו השוטרים למקום הועלו באש, למרות שבפנים היו גופות. מושל מדינת מיצ'ואקאן: המתקפה לא תעבור ללא עונש"

לוגו אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחת מהניידות שהוצתו במתקפה של קרטל סמים בעיר אל אגואחה שבמקסיקו, הלילה
אחת מהניידות שהוצתו במתקפה של קרטל סמים בעיר אל אגואחה שבמקסיקו, הלילהצילום: Armando Solis/אי־פי

כוחות המשטרה שנכנסו שלשום (שני) לעיר אל אגואחה שבמקסיקו, ידעו לצפות לנורא ביותר כשהגיעו למקום כדי לטפל בצו אזהרה בודד. 42 שוטרים נשלחו לעיר בחמש משאיות, אך גם זה לא הספיק.

למעלה מ-30 חמושים, חברים בקרטל סמים מקומי, ארבו להם, חלקם היו ברכבים שחומשו בכלי נשק. הם פתחו באש לעבר שיירת הרכבים עם נשקים כמו AR-15 ו-AR-47, והרגו 14 שוטרים. הגופות של כמה מהם נשארו בתוך המשאיות כשאלה הועלו באש על ידי החמושים. תשעה שוטרים נוספים נפצעו.

אחד מכלי הרכב שהוצתו בידי קרטל סמים, באל גואחו, שבמקסיקו, הלילהצילום: Armando Solis/אי־פי

המתקפה, החמורה ביותר על כוחות הביטחון במקסיקו מזה שנים, מגיעה על רקע עלייה שחלה בחודשים האחרונים באלימות של כנופיות סמים. הרשויות המקומיות מסרו כי השוטרים הגיעו לעיר, מקום הולדתו של ברון הסמים הידוע לשמצה נמסיו אוסגווארה סרבנטס ומנהיג קרטל הדור החדש של חליסקו, כדי לטפל בצו מבית המשפט. "אף מתקפה על המשטרה לא תעבור ללא עונש", אמר מושל מדינת מיצ'ואקאן סילוואנו אוראולס. "זו היתה מתקפה פחדנית ומרושעת מכיוון שהם ביצעו מארב באזור הזה של הדרך".

תמונות שפורסמו בתקשורת במקסיקו הראו את הרכבים שנשלחו למקום עולים באש באמצע כביש מהיר וגם כמה כתובות שככל הנראה נכתבו בידי הקרטל. אוראולס אמר כי נבדק האם הכתובות האלה אכן נכתבו בידי אנשי הקרטל. בכניסה לעיר נראו שתי ניידות משטרה שרופות כשהן מוקפות במאות תרמילי כדורים. שתי משאיות משטרתיות נראו נגררות מהמקום.

לאחר המתקפה, שבעקבותיה רחובות העיר התרוקנו כמעט לחלוטין, מילאו כוחות ביטחון פדרליים ושל המדינה את האזור, ואלה אף הקימו מחסומים בניסיון לתפוס את התוקפים. אוראולס ביקר את הרשויות הפדרליות בטענה כי הן לא תוקפות כראוי את קרטלי הסמים במיצ'ואקאן וכי הן מנהלות משא ומתן עם קבוצות אותן הוא מגדיר כפושעות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ