אי-פי
אפשטיין, ב-2017
אפשטיין, ב-2017צילום: /אי־פי
אי-פי

שני סוהרים שהיו אמורים לפקח על ג'פרי אפשטיין בלילה שבו הרג את עצמו הואשמו היום (שלישי) בשיבוש הרישום בבית הכלא במטרה לטשטש את העובדה שישנו וגלשו באינטרנט בשעות שבהן היו אמורים לפקוח מקרוב עין על האסירים.

חבר מושבעים גדול החליט להאשים את הסוהרים טובל נואל ומייקל תומאס בהזנחת חובותיהם משום שלא בדקו את אפשטיין כשמונה שעות, ומשום שזייפו את הרישומים בבית הכלא במטרה ליצור את הרושם שבדקו אותו כל 30 דקות כפי שנדרש מהם. לפי התביעה, במקום לסייר ליד תאי האסירים כפי שנדרש, שני הסוהרים ישבו ליד השולחנות שלהם, גלשו באינטרנט והסתובבו בחלל המשותף של יחידת הכליאה. בפרק זמן של שעתיים בלילה שבו אפשטיין הרג את עצמו, כך לפי התביעה, נראה כי שני הסוהרים ישנו.

אלו הם כתבי האישום הראשונים שהוגשו בעקבות מותו של איש העסקים בחודש אוגוסט במתקן המעצר בניו יורק, שם הם הוא המתין למשפטו בגין סחר בקטינות למטרות מין. הפתולוג העירוני קבע שאפשטיין התאבד, והתביעה ציינה כי מצלמות האבטחה אישרו כי איש לא התקרב לאזור שבו הוחזק.

התובע ג'ופרי ברמן אמר כי "על הנאשמים היתה מוטלת חובה להבטיח את ביטחונם של האסירים שתחת אחריותם במתקן הכליאה. תחת זאת, הם לא בדקו את האסירים כנדרש, ושיקרו בטפסים רשמיים כדי להסתיר את ההזנחה שלהם". עורך דין המייצג את תומאס, מונטל פיגינס, אמר כי שני הסוהרים משמשים כשעירים לעזאזל. "זה נראה כאילו התביעה ממהרת להגיע לגזר דין", מסר עורך הדין, "הם רודפים אחרי מי שנמצא בתחתית".

מותו של אפשטיין גרם מבוכה גדולה לרשות הכליאה של ארה"ב. התא שבו מת היה ביחידה בעלת אבטחה גבוהה, שבה הוחזקו טרוריסטים וראשי קרטלי סמים. מותו של אפשטיין חשף שהכלא סבל מבעיות רבות, בהן מחסור כרוני בעובדים, שהביא לתוספות שעות עבודה קבועה אצל העובדים יום אחר יום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ