ה-FBI ביקש לחקור את הנסיך הבריטי אנדרו בפרשת ג'פרי אפשטיין

התובע המנהל את התיק נגד עבריין המין שהתאבד באוגוסט הודיע כי הנסיך אינו משתף פעולה עם החקירה. אחת המתלוננות נגד אפשטיין האשימה את אנדרו כי שכב עמה ב-2001, כשהיתה בת 17

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנסיך אנדרו בנורפולק, בשבוע שעבר
הנסיך אנדרו בנורפולק, בשבוע שעברצילום: AFP

הבולשת הפדרלית בארה"ב, ה-FBI, פנתה לעורכי דינו של הנסיך הבריטי אנדרו בבקשה לחקור אותו בפרשת ג'פרי אפשטיין - כך חשף היום (שני) ג'פרי ברמן, התובע המנהל את התיק נגד עבריין המין שהתאבד, במסיבת עיתונאים במנהטן. ברמן הוסיף כי "עד כה שיתוף הפעולה מצדו של הנסיך אנדרו שואף לאפס".

החקירה שנמשכה לאחר מותו של אפשטיין מתמקדת בשותפיו להפעלת רשת הסחר בקטינות. לדברי ברמן, "ג'פרי אפשטיין לא היה יכול לבצע את מעשיו ללא עזרתם של אנשים אחרים ואני יכול להבטיח כי החקירה ממשיכה להתקדם". ברמן סירב לפרט באיזה אופן מתקדמת חקירת ההאשמות נגד הרשת של אפשטיין, בין היתר בסיועה של חברתו גיליין מקסוול

התובע ג'פרי ברמן במסיבת העיתונאים במנהטן, היוםצילום: NBC/רויטרס
הנסיך אנדרו יחד עם וירג'יניה רוברטס ג'ופרה, ב-2001

אחת הנשים שהתלוננו נגד אפשטיין, וירג'יניה רוברטס ג'ופרה, האשימה את הנסיך אנדרו כי שכב עמה בביתה של מקסוול ב-2001 - כשהיתה בת 17. בריאיון לרשת BBC הבריטית בנובמבר אמר אנדרו כי אינו זוכר שפגש את ג'ופרה.

כשנשאל אם הוא מתחרט על כך שנשאר בקשר חברי עם אפשטיין גם לאחר שהורשע בשידול קטינה לזנות, ב-2008, השיב הנסיך: "האם אני מתחרט על כך שהוא התנהג באופן לא הולם? כן". בתגובה השיבה הכתבת, אמילי מאיטליס: "לא הולם? האיש היה עבריין מין". 

בריאיון הוסיף אנדרו כי יהיה עליו להתייעץ עם עורכי דינו בטרם יוכל להגיע להעיד במסגרת החקירה בפרשת אפשטיין. לאחר הריאיון - ובעקבות הסערה הציבורית שעורר - הודיע אנדרו כי הוא משעה את פעילותו הציבורית וכי הוא מוכן "לסייע לכל רשויות החוק בחקירתן, אם יראו בכך צורך".

אנדרו אף ביקש להתנצל בפני הקורבנות בפרשה ומסר כי הוא "ממשיך להצטער על ההחלטה השגויה שקיבלתי והיא להמשיך את קשריי עם אפשטיין". בדבריו הוסיף הנסיך כי התאבדותו של אפשטיין "הותירה שאלות רבות ללא מענה, בעיקר עבור קורבנותיו, ואני מאוד מזדהה עם כל מי שהושפע מהעניין ורוצה לשים את הנושא מאחוריו. אני רק יכול לקוות שעם הזמן, הקורבנות יוכלו לבנות מחדש את חייהן".

החקירה נגד אפשטיין התחדשה בחודש יולי האחרון, והוא נעצר. הוא התאבד בתא מעצר במנהטן ב-10 באוגוסט בעת שהיה אמור להימצא תחת השגחה בשל ניסיון קודם שלו לשים קץ לחייו. שני שומרים שהשגיחו עליו באותו לילה הואשמו בזיוף יומן האגף שבו הוחזק - וביצירת מצג שווא כי שמרו עליו בעוד שלמעשה ישנו ואף היו שקועים בגלישה באינטרנט במכשירי הטלפון שלהם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ