הגיע לטיפולי דיאליזה עם "מלווה רגשי" - דמות קרטון של טראמפ. במרפאה פחות התרגשו

כשקרוביו של נלסון גיבסון, תושב פלורידה, לא יכלו להגיע עמו למרפאה, הוא הביא עמו תמונות של נשיא ארה"ב. כשרצה להביא דמות קרטון של טראמפ בגודל מלא, הוא סורב: "זו לא עצרת בחירות"

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

נלסון גיבסון, תושב העיר פורט סנט לוסי בפלורידה, נזקק לטיפולי דיאליזה באי ספיקת כליות שלוש פעמים בשבוע. כשבני משפחתו אינם יכולים להתלוות אליו הוא מוצא נחמה בתמונות של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שהוא מביא עמו למרפאה.

בתחילה נהג גיבסון להביא עמו תמונה קטנה של הנשיא. לאחר מכן הביא דמות קרטון שלו לצד הנשיא, כשהוא מחזיק את התמונה הקטנה. לדבריו, איש מהמטופלים האחרים לא התלונן על כך.

בסוף השבוע שעבר הביא גיבסון, בן 59, דמות קרטון בגודל מלא של טראמפ, שלדבריו נועדה לספק לו "תמיכה רגשית". בריאיון לתחנת טלוויזיה מקומית הוסיף גיבסון כי "זה כמו להביא איתך משהו מהבית בשביל להרגיש בנוח", במשך 3.5 השעות שהוא מחובר למכשיר הדיאליזה.

אולם, ביום שלישי האחרון כשחזר למרפאה עם "המלווה הרגשי" שלו נתקל בסירוב מצד צוות המרפאה. "אמרו לי שזו לא עצרת בחירות", סיפר גיבסון בריאיון לתחנת החדשות של פאלם ביץ', WPBF-25. בנו, אריק, הוסיף כי כשפנה למרפאה לברר את הסיבה לסירוב אמרו לו כי מדובר בחשש להפצת זיהומים. "זה לא נשמע לי הגיוני", הוסיף. 

דמות קרטון של טראמפ בכינוס של המפלגה הרפובליקאית בקנזס, לפני שבועייםצילום: John Hanna/אי־פי

בני המשפחה אמרו בריאיון לתחנת הטלוויזיה כי הם חשים שהופלו לרעה, מכיוון שהמרפאה מעודדת את המטופלים להביא עמם חפצים שמסייעים להם בזמן הטיפול. כך לדוגמה, לדברי גיבסון, אחת המטופלות מביא עמה עטיפות ניילון בועות ("פצפצים") כדי להעביר את הזמן - דבר שמעצבן אותו, באופן אישי.

"הייתי שמח אם הם היו מפסיקים את הפגיעה הזו בזכותו של אבי לחופש ביטוי", אמר בנו של גיבסון, אריק. "הם צריכים לאפשר לו להכניס את דמות הקרטון בגודל מלא, שתופסת פחות מקום מאשר פח אשפה במרפאה". בני המשפחה אמרו כי גיבסון טרם החליט מתי יחזור לטיפול במרפאה ושלפי שעה הוא מסרב להמשיך בטיפול עד שלא יאשרו לו להביא עמו את דמות הקרטון.

בתגובה לדיווח ב-WPBF מסר דובר המרפאה, בראד פאפר, כי אינו יכול להתייחס באופן ספציפי למטופל כלשהו והוסיף כי "אנחנו מספקים תמיכה מלאה למטופלים שמבקשים להשמיע את דעותיהם, לרבות הכנסת חפצים בגודל סביר לטיפולי הדיאליזה". זאת, לדבריו, "כל עוד הדבר אינו גורם לבעיות בטיחות או מבחינה של הפצת זיהומים ואינו מפריע לצוות הרפואי במקום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ