היא איבדה טבעת בארה"ב. מגלה מתכות מצא אותה אחרי כ-50 שנה - בפינלנד

דברה מק'קנה היתה תלמידת תיכון במדינת מיין כשאיבדה ב-1973 את הטבעת שנתן לה בן זוגה. בשבוע שעבר היא הופתעה לקבל חבילה מפינלנד ובה האבידה: "מחווה מרגשת בעולם מלא בציניות"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

טבעת שאיבדה נערה בארה"ב לפני כחמישים שנה נמצאה לאחרונה במיקום לא צפוי: פארק מיוער בפינלנד. בשנת 1973, דברה מק'קנה היתה תלמידת תיכון בבית הספר מורס שבעיר פורטלנד במיין, ובן הזוג שלה שון נתן לה את הטבעת שלו לפני שעזב ללמוד בקולג'.

אבל מק'קנה איבדה את הטבעת באחת מהחנויות בעיר תוך זמן קצר. אובדן הטבעת לא העיב על הקשר בין השניים שהתחתנו וחיו יחד כארבעים שנה, עד למותו של שון ב-2017. 47 שנים מאוחר יותר, מגלה המתכות מרקו סארינן עבד בפארק מיוער בעיר קארינה שבדרום-מערב פינלנד, כשנתקל בחפץ מוזר שהיה קבור מתחת לאדמה.

הוא חפר וחילץ את הטבעת, והבחין בכיתוב "תיכון מורס" שהוטבע עליה, לצד שמו המלא של שון. בעזרת הרמזים הללו, סארינן ערך תחקיר קצר, גילה את הבעלים המקורי – ושלח להם את הטבעת במשלוח מיוחד. בשבוע שעבר קיבלה מק'קנה את החבילה המפתיעה. לפי שעה לא ברור כיצד הגיעה הטבעת ליער הפיני.

"בכיתי כשגיליתי את הטבעת מחדש", סיפרה מק'קנה לעיתון המקומי "בנגור דיילי ניוז". "זו היתה מחווה מרגשת בעולם מלא בציניות. יש אנשים טובים בעולם. אנחנו זקוקים ליותר כאלה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ