בית הנבחרים יחקור את מעורבות התובע הכללי במשפטו של יועץ טראמפ לשעבר

ועדת המשפט תזמן את ויליאם בר ו-15 מאנשי משרד המשפטים, ברקע התפטרות ארבעה תובעים במשפטו של היועץ רוג'ר סטון. הוועדה צפויה לבקש לבחון תיקים נוספים שעסקו בניסיונות ההתערבות בבחירות לנשיאות ב-2016

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דונלד טראמפ והתובע הכללי ויליאם בר בבית הלבן, ב-2019
דונלד טראמפ והתובע הכללי ויליאם בר בבית הלבן, ב-2019צילום: Alex Brandon/אי־פי

בית הנבחרים בארה"ב יחקור ניסיונות התערבות פוליטית לכאורה מצד התובע הכללי בשורה של תיקים. ועדת המשפט בראשות ג'רי נדלר, הדמוקרט המייצג את מדינת ניו יורק, הודיעה כי תזמן את התובע הכללי ויליאם בר וכן 15 בכירים נוספים ממשרד המשפטים. הוועדה הגישה בקשה לבחון מסמכים וכן לקבל הסברים מאנשי המשרד.

במוקד החקירה עומד ניסיונו לכאורה של בר להשפיע על גזר הדין בעניינו של רוג'ר סטון - היועץ הפוליטי שהיה בעבר חבר בקמפיין הבחירות של דונלד טראמפ לנשיאות. סטון נידון בשבוע שעבר לשלוש שנות מאסר וארבעה חודשים בשל ניסיונותיו לשבש את חקירת הקונגרס לגבי מעורבותה של רוסיה בבחירות ב-2016.

רוג'ר סטון מחוץ לבית המשפט בוושינגטון, בשבוע שעברצילום: AFP

מוקדם יותר החודש התפטרו ארבעה תובעים במחאה על הודעת משרד המשפטים בעניינו של סטון. הארבעה הגישו המלצה לגזור עליו עונש של שבע עד תשע שנים, אולם משרדו של בר יצא נגדם והגדיר את מתחם הענישה מוגזם. זאת, ברקע התבטאויותיו של טראמפ נגד המשפט שנערך לסטון. בר עצמו התראיין לרשת ABC לאחר הפרשה ואמר כי הנשיא מקשה עליו למלא את תפקידו. ארבעת התובעים יזומנו אף הם להעיד בפני הוועדה.

בהודעה ששלח יו"ר הוועדה נדלר לבר הוא כתב לו כי יבקש לחקור את מעורבותו בתיקים נוספים, בהם כאלה הקשורים לאנשי משרדו שחקרו את טראמפ ומקורביו בנוגע לניסיונות להשפיע על הבחירות הקודמות לנשיאות. "על אף שאתה משרת כמינוי אישי של הנשיא, אתה אמון על ניהול נטול משוא פנים של מערכת המשפט", כתב נדלר לתובע הכללי. "לפיכך, ועדת המשפט של בית הנבחרים רואה בך אחראי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ