טראמפ הדיח את ראש הסגל בבית הלבן ומינה חבר קונגרס מבין נאמניו

הנשיא הודיע בטוויטר על מינויו של מארק מדוז, שסייע לצוות ההגנה שלו בדיוני ההדחה. ראש הסגל היוצא מיק מולבני יועבר לשמש כשליח מיוחד לצפון אירלנד. מדוז הוא הרביעי שימלא את התפקיד בשלוש שנים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
טראמפ ומיק מולבני בבית הלבן, בינואר
טראמפ ומיק מולבני בבית הלבן, בינוארצילום: Susan Walsh/אי־פי
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הודיע הלילה (שבת) על הדחתו של ראש הסגל בבית הלבן, מיק מולבני. את מולבני יחליף חבר בית הנבחרים מצפון קרוליינה, מארק מדוז.

בחודשים האחרונים היחסים בין טראמפ למולבני היו מתוחים מאוד, אך הוא השתדל להימנע מהדחתו בזמן שהתנהל נגדו הליך ההדחה בקונגרס. טראמפ הודיע כי מולבני ימונה לתפקיד השליח המיוחד של ארה"ב לצפון אירלנד והודה לו על שירותו.

חבר הקונגרס מארק מדוז בוושינגטון, בינואר
חבר הקונגרס מארק מדוז בוושינגטון, בינוארצילום: Patrick Semansky/אי־פי

מדוז נחשב לאחד מנאמניו של הנשיא, ואף סייע לצוות ההגנה של טראמפ במהלך דיוני ההדחה. הוא שימש בעבר יו"ר "סיעת החירות" בקונגרס - שמולבני אף הוא נמנה על חבריה - ולפי כמה מקורות בוושיגנטון נוהג לשוחח עם טראמפ באופן תדיר. בעבר קידם מדוז את הטענות שלפיהן הנשיא לשעבר ברק אובמה לא נולד על אדמת ארה"ב - תיאוריית קשר שקרית שבה תמך גם טראמפ בעצמו.

מולבני שימש בפועל כממלא מקום ראש הסגל, מאז פיטוריו בסוף 2018 של ג'ון קלי. המתיחות בינו לבין טראמפ הפכה למופגנת בכמה הזדמנויות בשנה האחרונה. כך, בין היתר, בקטע ששודר ב-ABC בקיץ האחרון שבו השתעל מולבני בישיבה בבית הלבן והתבקש בידי הנשיא לצאת מהחדר. בנוסף, טראמפ הודיע למדוז שהוא ימונה לתפקיד כיממה לפני שעדכן בכך את מולבני. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ