"צריכים לדאוג לעצמנו": אזרחים שחורים חמושים ליוו מחוקקת בדרכה לפרלמנט במישיגן

המחוקקת שרה אנתוני ביקשה למחות על אוזלת ידה של משטרת מישיגן שלא מנעה כניסת אזרחים לבנים חמושים לבניין הפרלמנט במחאה על הסגר בתחילת החודש

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חמושים מחוץ לבניין הקפיטול במישיגן, בחודש שעבר
חמושים מחוץ לבניין הקפיטול במישיגן, בחודש שעבר צילום: Paul Sancya/אי־פי

מחוקקת אפריקאית-אמריקאית הגיעה לפרלמנט במישיגן בלוויית כשישה אזרחים שחורים חמושים, כמה ימים אחרי שמפגינים לבנים וימנים הגיעו לסנאט, כשחלקם חמושים, כדי למחות על הסגר בשל מגפת קורונה, והשוו בין הנחיות המושלים הדמוקרטים לשמירה על בריאות הציבור ל"רודנות".

המחוקקת שרה אנתוני אמרה כי היא רצתה להמחיש את מה שהיא ראתה ככישלון משטרת מישיגן לספק למחוקקים במדינה את האבטחה שנדרשה בהפגנה כזו, במהלכה נעמדו מפגינים חמושים ברובים בהיכל הדיונים סמוך למחוקקים עצמם.

"כשהמערכת, בין אם זה רשות אכיפת החוק או אחרת, מאכזבת אותנו, גם לנו יש את היכולת לדאוג לעצמנו", אמרה לגרדיאן. אנתוני היא האשה האפריקאית-אמריקאית הראשונה שנבחרה לייצג את מחוז הבחירה שלה בלנסינג, בירת מישיגן, ב-2018.

בין ששת המלווים של אנתוני היו שתי נשים וכמה מהם נשאו אקדחים. חמישה מהם היו שחורים ואחד ממוצא היספני. אחד מהם הוא מייקל לין, תושב העיר, שסיפר כי היה מתוסכל לראות את המחוקקת שלו מאוימת במקום העבודה שלה. הוא סיפר כי החלטתו ללוות את המחוקקת כשהוא חמוש היתה הפעם הראשונה שהוא הלך בפומבי עם הרובה שלו.

ב-1 במאי התאספו מאות מפגינים, חלקם חמושים, בבניין הקפיטול בלנסינג במחאה על חוקי הריחוק החברתי שהוארכו עד ה-28 במאי. המפגינים, רבים מהם חובשים כובעי make America great again, מוחים על החלטת המושלת הדמוקרטית גרטשן וויטמר להאריך את מצב החירום לאחר שבית הנבחרים במדינה, הנשלט על ידי הרפובליקאים, לא הצליח למנוע ממנה לעשות זאת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ