לוגו אי-פי
אי-פי

בתחילה, זו היתה המשפחה המורחבת שהבחינה בהיעדרם של הילדים. אחר כך, גם המשטרה המקומית החלה לגלות עניין בהיעלמות המסתורית של טילי ריאן בת ה-17 ואחיה בן ה-8, ג'ושוע "ג'יי ג'יי" ואלו, שלא נראו בציבור שבועות ארוכים. בתקופה האחרונה אנשים רבים, מארה"ב ומרחבי העולם, הפכו מעורבים יותר ויותר בסיפורם המוזר של טילי וג'יי ג'יי, שמערב כת שמתכוננת לסוף העולם, מעבר פתאומי להוואי ומקרי מוות מסתוריים.

אמם, לורי ואלו דייבל, לא הצליחה לספק תשובות משכנעות לשאלות השוטרים שהתעניינו בשלום הילדים. בעלה, צ'אד דייבל, הפך להיות חשוד בפרשה, אך המשטרה לא הצליחה לאתר את הילדים או את גופותיהם – עד השבוע. אתמול הודיעה המשטרה באיידהו כי מצאה שרידי אדם בשדה הסמוך לביתו של דייבל, וסוכנים מטעם ה-FBI פתחו בחקירה. קרובי המשפחה טענו הלילה (חמישי), כי מדובר בגופותיהם של הילדים. 

לורי ואלו דייבל (במרכז) בשימוע שלה בבית המשפט ברקסברג, איידהו, במארסצילום: John Roark/אי־פי

צ'אד דייבל הואשם בהסתרת שרידי אדם והשמדתם. כתב אישום נגד אמם של הילדים, לורי, כבר הוגש בחודש שעבר. היא מואשמת בנטישת הילדים, שיבוש החקירה, ביזיון בית המשפט ושידול לביצוע פשע. אך סעיפי האישום אינם מספרים את הסיפור כולו.

מקרי מוות מסתוריים

לפי מסמכי בית המשפט, הסיפור החל בתחילת השנה שעברה, כשלורי עדיין היתה נשואה לצ'ארלס ואלו, אביו של ג'יי ג'יי. לורי וצ'ארלס נפרדו, ובבקשת הגירושים טען צ'ארלס שהוא חושש לחייו בשל "התנהגות דמויית כת" שהפגינה אשתו. לדבריו, לורי טענה שאלוהים הורה לה לעשות את עבודת האל "לקראת בואו של האל ביולי 2020".

אך צ'ארלס לא זכה להתגרש מאשתו. ביולי שעבר הוא נורה למוות על ידי אחיה של לורי, אלכס קוקס. קוקס טען שהוא ירה בוואלו בלית ברירה – לטענתו, הוא איים עליו עם מחבט בייסבול – וחקירת המשטרה לא התקדמה  הרבה לפני שגם קוקס מצא את מותו בתסחיף ריאתי, פחות מחצי שנה לאחר הירי. בשלב זה החליטה ואלו לעזוב את פיניקס, אריזונה, שם חיה עם צ'ארלס, ולעבור לאיידהו עם ילדיה. הם מצאו דירה בעיר רקסברג, ושם החלה ואלו לבלות את מרבית זמנה עם צ'אד דייבל.

צ'אד דייבל בבית המשפט ברקסברג, איידהו, בפברוארצילום: Dennis Fujimoto/אי־פי

דייבל ו-ואלו הכירו אחד את השנייה בעבר. הם הכירו באינטרנט, בקהילות שדנו על הכנה לקראת יום הדין הקרב. אך כשהם הכירו, דייבל היה עדיין נשוי. תמי דייבל, ספרנית בית ספר בת 49 ללא בעיות רפואיות ידועות, מתה באוקטובר האחרון בשנתה. המשפחה סירבה לנתיחה שלאחר המוות, ודייבל נקברה. שבועיים לאחר מכן, צ'ארלס דייבל נישא ללורי ואלו.

המעבר להוואי

בערך באותה התקופה החלו הסבים של ג'יי ג'יי לחשוש לשלום הילדים. לארי וקיי וודקוק היו רגילים לשמוע מנכדם לפחות פעם בשבוע, ולורי לא הצליחה להסביר מדוע ג'יי ג'יי לעולם לא נמצא כשסביו מתקשרים לשוחח איתו. טילי נראתה לאחרונה בחודש ספטמבר, כשנסעה עם אמה לפארק הלאומי ילוסטון לטיול קצר. ג'יי ג'יי נראה לאחרונה כמה ימים לאחר מכן, בבית הספר.

קיי (במרכז) ולארי (מימין) וודקוק בבית המשפט באיידהו, בתחילת מארסצילום: John Roark/אי־פי

לארי וקיי וודקוק יצרו קשר עם המשטרה ברקסברג, וביקשו שהשוטרים יבקרו בביתם של לורי וצ'אד וישאלו לשלום הילדים. השיחה היתה קצרה, ועוררה את חשדם של השוטרים המקומיים, אך כשהגיעו שוב ביום שלמחרת – בני הזוג נעלמו. הזוג דייבל עברו להוואי, אך שהותם שם היתה קצרה. המשטרה דרשה מלורי להוכיח שילדיה בחיים וששלומם טוב, מה שלא הצליחה לעשות. היא הוסגרה לאיידהו, והתובע המחוזי קבע שדמי הערבות לשחרורה יעמדו על מיליון דולר.

החקירה על היעלמות הילדים עדיין בעיצומה, אך ייתכן ששרידי האדם שנמצאו בחצרו של דייבל יביאו לסופה. חקירה נוספת נפתחה באשר לנסיבות מותה של תמי דייבל, אשתו לשעבר של צ'אד, וגופתה הוצאה מקברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ