דיווח: לדרשוביץ יש תצהיר שבו קורבן של אפשטיין טוענת שאולצה לשכב עם אהוד ברק

המשפטן האמריקאי טוען שיש בידיו תצהיר "שאסור לדבר עליו" של וירג'יניה ג'ופרה, שטענה כי הוא קיים איתה יחסי מין בעודה קטינה. "מיאמי הראלד": ג'ופרה העידה בתצהיר שאפשטיין הורה לה לשכב עם ראש הממשלה לשעבר. ברק: שמי שורבב במטרה להדוף את ההאשמות המופנות כלפי דרשוביץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק בכנס של המכון הישראלי לדמוקרטיה, בשנה שעברה
ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק בכנס של המכון הישראלי לדמוקרטיה, בשנה שעברהצילום: אוליבייה פיטוסי

אחת המתלוננות בפרשת ג'פרי אפשטיין טענה בבית משפט שאולצה לקיים יחסי מין עם כמה אישים חשובים בהוראתו של המיליארדר ועבריין המין האמריקאי, בהם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ואיש העסקים האמריקאי לזלי וקסנר. כך דיווח אתמול (שלישי) העיתון "מיאמי הראלד" על סמך טענתו של עורך הדין האמריקאי אלן דרשוביץ שיש בידיו תצהיר של המתלוננת.

מטעמו של ברק נמסר שהוא אינו מתייחס לשמועות ול"תצהירים שקריים".

וירג'יניה ג'ופרה עם הנסיך אנדרו וגיליין מקסוול, בת זוגו של אפשטייןצילום: Courtesy of Netflix

דרשוביץ מנהל משפט דיבה נגד וירג'יניה רוברטס ג'ופרה, אחת מקורבנותיו של אפשטיין, שטענה כי קיים איתה יחסי מין כשהיתה קטינה. עורכי דינו ביקשו אתמול מהשופטת הפדרלית לורטה פרסקה גישה למסמכי בית משפט חסויים כדי להשתמש בהם בתביעה שהגיש נגד ג'ופרה. המסמכים המדוברים הם חלק ממשפט דיבה אחר שניהלה רוברטס ב-2015 נגד גיליין מקסוול, בת זוגו של אפשטיין ומי שהואשמה שסיפקה לו נערות לצרכים מיניים.

באחד משלבי הדיון המשפטי שנערך בטלפון ציין הווארד קופר, פרקליטו של דרשוביץ, בפני השופטת מניו יורק שיש בידיו "תצהיר שאני לא יכול לדבר עליו" על כמה האשמות שהועלו נגד מרשו, בהן אונס, סחר מיני וקשירת קשר. העיתונאית ג'ולי בראון מהעיתון "מיאמי הראלד" דיווחה כי התצהיר מערב גם את "ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק והבעלים של ויקטוריה'ס סיקרט לזלי וקסנר".

מטעמו של ברק נמסר בתגובה: "שמו של מר ברק שורבב לידיעה, במטרה להדוף את ההאשמות המופנות כלפי דרשוביץ. במאמרו של דרשוביץ מצוין שהתצהיר של האשה שקרי. ברק אינו מתייחס לשמועות הזויות ולתצהירים שקריים, הגם שכלל לא הכיר ולא פגש את אפשטיין בתקופה האמורה, בשנת 2002, שבה כאמור עזבה האשה את ארה"ב לאוסטרליה".

דרשוביץ יוצא מבית המשפט בניו יורק, בשנה שעברהצילום: Frank Franklin II / AP

העיתון "מיאמי הראלד" הגיש תביעה שבה דרש להתיר לפרסום את כל המסמכים הציבוריים שנגעו לתביעת הדיבה של ג'ופרה נגד מקסוול, שהסתיימה ב-2017 בהסדר כספי לטובת ג'ופרה. בשנה שעברה השיג העיתון כמה תצהירים של ג'ופרה לבית המשפט מהתביעה נגד מקסוול.

ג'ופרה בת ה-36, שמתגוררת כיום באוסטרליה, טענה שהיא היתה קורבן לסחר מיני בידי גברים ידועי שם, בהם הנסיך הבריטי אנדרו ודרשוביץ. גם עורכי דינו של דרשוביץ טוענים כי יש בידיהם חלק מהתצהירים שמוכיחים שג'ופרה משקרת, ולכן יש להתיר את פרסומם.

"אם האשה שהאשימה את ג'סטין ביבר טענה טענת שווא, היא היתה צריכה לשאת בהשלכות משפטיות קשות. אותו הדבר נכון לאשה שהמציאה האשמה שקרית נגדי. היא צריכה לעמוד לדין ולהישלח לכלא", צייץ דרשוביץ בטוויטר. "האשמת שווא של חפים מפשע היא פשע חמור שחייב להיחקר בחומרה".

עבריין המין ג'פרי אפשטיין. שם קץ לחייו בתא הכלא בניו יורק בשנה שעברהצילום: /אי־פי

ג'פרי אפשטיין שם בשנה שעברה קץ לחייו בתלייה בתאו במתקן המעצר שבו הוחזק במנהטן. אפשטיין, בן 66 במותו, אמור היה לעמוד למשפט בגין עבירות מין קשות בעשרות קטינות שהתרחשו בשנים 2005-2002 בניו יורק ובפלורידה. מרגע מעצרו ב-6 ביולי כפר אפשטיין באישומיו. אילו היה מורשע, הוא היה יכול להישלח ל-45 שנות מאסר לכל היותר.

אפשטיין כבר הורשע ב-2008 בשידול קטינה לזנות ושהה בכלא כשנה. בית המשפט פרסם בשנה שעברה מסמכים הקשורים לתביעה נגד אשת סודו של אפשטיין, מקסוול. בין השאר, נחשף כי אפשטיין דרש לקיים יחסי מין לפחות שלוש פעמים ביום וכי "סידור העבודה" של הנערות, שהגיעו לאחוזה שלו על מנת לשכב איתו, הועבר בין העוזרות שלו לבינו באמצעות הודעות טקסט.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ