מנהיג הרפובליקאים בסנאט: בידינו הרוב הדרוש כדי לאשר את מינוי המועמדת לעליון

בשיחה עם עיתונאים אמר אתמול מיץ' מקונל, "יש לנו את ההצבעה". חברי ועדת המשפט צפויים להצביע על מינוי השופטת איימי קוני בארט ב-22 באוקטובר, לקראת הצבעה כללית בסנאט

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בארט בוועדת המשפט של הסנאט, ביום שני
גרדיאן

מנהיג הרוב הרפובליקאי בסנאט מיץ' מקונל אמר אתמול (חמישי) לעיתונאים כי השיג את רוב ההצבעות הדרוש כדי לאשר את מינויה של השופטת השמרנית איימי קוני בארט לבית המשפט העליון. אתמול התקיים בסנאט בוושינגטון היום הרביעי והאחרון לשימוע שנערך למועמדת של הנשיא דונלד טראמפ לתפקיד. חברי ועדת המשפט של הסנאט צפויים להצביע על מינוייה ב-22 באוקטובר, לקראת הצבעה כללית בסנאט בעניין.

ביומו האחרון של השימוע של בארט אותתו חברי ועדת המשפט הדמוקרטיים כי אזלו להם הכלים לנסות ולמנוע את המשך קידום המינוי של בארט לעליון. שתי סנאטוריות רפובליקאיות הודיעו כבר כי הן מתכוונות שלא להצביע בעד המינוי – הסנאטוריות סוזן קולינס ממיין וליסה מורקובסקי מאלסקה, אשר הסבירו כי יימנעו מהצבעה בעד בשל קידום המהלך זמן קצר כל כך לפני הבחירות לנשיאות.

מקונל בקנטאקי, אתמולצילום: Timothy D. Easley/אי־פי

הרפובליקאים מחזיקים ברוב של 53-47 במושבי הסנאט, ויתר הסנאטורים הרפובליקאים צפויים להצביע בעד מינויה של השופטת בארט. לעיתונאים אמר אתמול מקונל, "יש לנו את ההצבעה".

"נראה שהאווז כבר מבושל", אמר אתמול הסנאטור הדמוקרטי קורי בוקר, חבר ועדת המשפט. הסנאטור הדמוקרטי שלדון וייטהאוס מרוד איילנד, גם הוא חבר הוועדה, אמר כי המהלכים המהירים לאישור או פסילת שופטים לעליון תחת נסיבות יוצאות דופן מעידים על השפעות חיצוניות ומחטפים פוליטיים. וייטהאוס הזכיר את התקדים שיצרו הרפובליקאים ב-2016 לאחר מותו של השופט אנטונין סקאליה, כשסירבו לדון במינוי המועמד שהציע הנשיא דאז ברק אובמה, מריק גרלנד. הרפובליקאים דחו אז את הדיון במינויו של גרלנד בטענה שיש להמתין עמו עד לאחר הבחירות.

טראמפ ביקש מהסנאט לאשר את מינויה של בארט השמרנית, שופטת בית משפט פדרלי לערעורים, לפני 3 בנובמבר בשעה שהוא מנסה להיבחר לכהונה שנייה. אם מינויה יאושר, בית המשפט יחזיק ברוב של שישה שופטים שמרנים מול שלושה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ