נשיאי ארה"ב לשעבר קלינטון, בוש הבן ואובמה מוכנים להתחסן לקורונה לעיני המצלמות

רשת CNN דיווחה ששלושת הנשיאים לשעבר רוצים לתעד את עצמם מתחסנים כדי להגביר את אמון הציבור ולהראות שהחיסון בטוח. "אני רוצה שאנשים יידעו שאני סומך על המדע", אמר אובמה

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיאי ארה"ב לשעבר, קלינטון, בוש הבן ואובמה בבית הלבן, ב-2009
לוגו הארץ
הארץ

נשיאי ארה"ב לשעבר ביל קלינטון, ג'ורג' בוש הבן וברק אובמה התנדבו להתחסן לנגיף הקורונה לעיני המצלמות כדי להגביר את אמון הציבור ולהראות שהחיסון בטוח – כך דיווחה אתמול (רביעי) רשת החדשות CNN.

אובמה אמר שאם החיסון לקורונה קיבל אישור ואם ד"ר אנתוני פאוצ'י, מומחה למחלות מידבקות שמייעץ לממשל, חושב שהחיסון בטוח אז הוא לא דואג. "אני מאמין לחלוטין לאנשים כמו אנתוני פאוצ'י, שאותו אני מכיר ועמו עבדתי", אמר אובמה. "לכן, אם פאוצ'י אומר לי שהחיסון הזה בטוח ויכול להגן עליכם מפני קורונה, אני בהחלט הולך לקבל אותו".

"אני מבטיח לכם שכאשר החיסון יהיה זמין לאנשים שלא בקבוצות הסיכון, אני אקח אותו", הוסיף אובמה. "ייתכן שאקח אותו בטלוויזיה או שיתעדו את זה כדי שאנשים יידעו שאני סומך על המדע".

לפי CNN, בוש הבן וקלינטון חושבים בדיוק כמו אובמה. ראש הסגל של בוש אמר לרשת החדשות שהנשיא לשעבר יתחסן "בשמחה" מול המצלמה. דוברו של קלינטון, אנג'ל אורנה, אמר שהנשיא לשעבר "בהחלט ייטול את החיסון ברגע שזה יהיה זמין בשבילו, בהתבסס על סדר העדיפויות שקבעו פקידי בריאות הציבור. והוא יעשה את זה במסגרת ציבורית אם הדבר יעזור לדחוף את האמריקאים לעשות את אותו הדבר", אמר אורנה.

בדיקת קורונה בפרובידנס, רוד איילנד, השבועצילום: David Goldman/אי־פי

חברות התרופות "פייזר" ו"מודרנה" הודיעו לא מזמן שהחיסונים שלהן יעילים בכ-95% מהמקרים וביקשו ממינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישור לשימוש חירום בחיסונים. "פייזר" כבר קיבלה אישור שכזה בבריטניה, והחיסון שלה יופץ בממלכה בימים הקרובים.

למרות ההתפתחויות החיוביות בתחום החיסונים, בקרב הציבור האמריקאי יש המגלים סקפטיות לגבי הבטיחות והיעילות של החיסונים לקורונה. אובמה אמר שהדבר ניכר בעיקר בקרב הקהילה השחורה בארה"ב. מחקרים שבוצעו באחרונה הראו שהשחורים בארה"ב יותר מהססים להתחסן מאשר קבוצות גזעיות אחרות במדינה. "העובדות הן שהחיסונים הם הסיבה לכך שאין לנו יותר פוליו, הסיבה שאין לנו קבוצה גדולה של ילדים שמתים מחצבת או מאבעבועות שחורות ומחלות  שבעבר הכחידו אוכלוסיות וקהילות שלמות", אמר אובמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ