מקורבתו של אפשטיין מבקשת שחרור בערבות של 28.5 מיליון דולר ומאבטחים חמושים

חבילת הערבות שהציעה לביהמ"ש גיליין מקסוול, המואשמת בשידול קטינות, כוללת גם מעקב אלקטרוני. היא צירפה עדויות של קרובים שהגנו על החלטתה לעזוב את ניו יורק לאחר שבן זוגה לשעבר אפשטיין התאבד בכלא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מקסוול (מימין) עם אפשטיין, מלאניה ודונלד טראמפ בפלורידה, בפברואר 2000

עורכי הדין של גיליין מקסוול, בת זוגו לשעבר של עבריין המין ג'פרי אפשטיין המואשמת בשידול קטינות, הגישו בקשה לשחררה בערבות של 28.5 מיליון דולר. חבילת הערבות שהציעו עורכי דינה של מקסוול כוללת גם מימון של שומרים חמושים שימנעו ממנה לעזוב את ביתה בניו יורק, וכן מעקב אלקטרוני.

בקשת הערבות הוגשה לראשונה ביום שלישי שעבר תחת חיסיון, ופורסמה לציבור אתמול (שני) בידי שופטת בבית המשפט הפדרלי במנהטן לאחר כמה שינויים. מקסוול, בת 58, מואשמת בגיוס שלוש צעירות בגיל העשרה עבור אפשטיין באמצע שנות ה-90. היא נעצרה ביולי בעיר הקטנה ברדפורד שבניו אינגלנד, ניו המפשייר, וצפויה להופיע בבית המשפט ביולי הקרוב. זוהי בקשתה השנייה לשחרור בערבות.

לבקשה הנוכחית צורפו כמה מכתבי תמיכה מצד קרובי משפחה וחברים של מקסוול, אשר הגנו על החלטתה לעזוב את ניו יורק ולעבור לניו המפשייר בדצמבר בשנה שעברה, כמה חודשים לאחר שאפשטיין התאבד בתאו בבית כלא במנהטן. המקורבים הסבירו כי מקסוול עזבה את העיר לאחר שקיבלה איומים על חייה וחששה כי הציבור והתקשורת יגלו היכן היא מתגוררת.

גיליין מקסוול בניו יורק, בספטמבר 2013צילום: LAURA CAVANAUGH / AFP

לבקשה צורפה גם חוות דעת מצד מומחה אבטחה, שהציע לערוב לסכום של מיליון דולר מתוך בקשת הערבות של מקסוול ולספק גם מאבטחים חמושים עבורה אם אכן תשוחרר. הוא התייחס לבחירתה של מקסוול להסתתר בחדר אחורי בביתה כשסוכני FBI דפקו בדלת ביום בו נעצרה, והסביר כי עשתה זאת מחשש שמדובר בעיתונאים.

עורכי הדין הוסיפו כי מקסוול ובעלה, עמו גרה בארבע השנים שלפני מעצרה, הציעו סכום ערבות המייצג את שווי כל נכסיהם הכוללים שלושה בתים. בעלה של מקסוול לא זוהה. דו"ח פיננסי שצורף לבקשה העיד על כך שהשניים נישאו ב-2016, וכי ב-2015 העבירה מקסוול את רוב נכסיה לקרן נאמנות בשליטתו.

עורכי הדין לא חשפו גם את זהותם של שבעה חברים קרובים ובני משפחה נוספים של מקסוול, אשר הסכימו להעמיד נכסים בשווי של כ-5 מיליון דולר כערבות לשחרורה. "גברת מקסוול ממשיכה לטעון בתוקף כי היא חפה מפשע ונחושה להגן על עצמה", נכתב בבקשה. "היא אינה רוצה דבר מלבד לאפשרות להישאר במדינה כדי להילחם בהאשמות נגדה, אשר מבוססות על עדויות בלתי מהימנות מצד כמה עדים לתקריות שהתרחשו לפני יותר מ-25 שנים".

באחד המכתבים שצורפו לבקשה הצהיר אחד מקרוביה של מקסוול כי "אהבתה לבעלה היתה סיבה קריטית להחלטתה להישאר קרובה ככל האפשר תוך מלחמה על חפותה". האיש שלא הזדהה הוסיף כי "אני יכול להעיד שהחלטותיה לעבור מבית לבית נבעו תמיד רק מפחד שתתגלה על ידי התקשורת או על ידי גיבורים מטעם עצמם. הסיבה היחידה שחיפשה מקומות שקטים נבעה מה'המון' הדורש את ראשה בטוויטר וברשתות חברתיות אחרות".

"היא מעולם לא הסתתרה מהרשויות, ומתסכל שמעולם לא קיבלה את ההזדמנות ליצור עמם קשר ולשלול את כל השקרים שדווחו בהרחבה בתקשורת", הוסיף. גורמים מצד התביעה סירבו להגיב.

התביעה הפדרלית האשימה את מקסוול בגיוס שלוש קטינות עבור אפשטיין למטרות מיניות בשנים 1997-1994 ובמתן עדות שקר בתצהירים שמסרה לבית המשפט. לפי כתב האישום נגדה, מקסוול הואשמה בשישה סעיפים, בהם קשירת קשר לשידול קטינות לקיים פעולות מין לא חוקיות ושידול קטינה לקיים פעולות מין לא חוקיות. בן זוגה לשעבר אפשטיין נעצר בגין האשמות לסחר והתעללות בנשים וילדות במנהטן ובפלורידה בין השנים 2002 ו-2005, לאחר עשור של הצטברות ראיות נגדו. אפשטיין, שטען לחפותו, שם קץ לחייו בתא הכלא במנהטן באוגוסט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ