המפגע המתאבד בנאשוויל מסר את ביתו ומכוניתו והצהיר: "העולם לא ישכח אותי"

בימים שלפני הפיצוץ בבוקר חג המולד סיפר אנתוני קווין וורנר לאדם שמסר לו את מכוניתו שחלה בסרטן. את ביתו מסר לאישה מקליפורניה ללא תמורה. חוקרים מנסים עדיין לפענח את המניע לתקרית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוקרים בזירת הפיצוץ בנאשוויל, ביום ראשון

בימים שקדמו לאותו הבוקר, שבו הפעיל פצצה במרכז העיר נאשוויל, אנתוני קווין וורנר ערך בחייו שינויים שרמזו שהוא לא התכוון לשרוד את הפיצוץ. וורנר מסר את מכוניתו לאדם אחר, וסיפר לו שחלה בסרטן. חודש לפני התקרית העביר את הבעלות על ביתו שבפרבר של העיר לאישה תושבת קליפורניה, בלי לבקש כלום בתמורה. לאחד המעסיקים שלו הודיע כי הוא פורש.

אך וורנר לא הותיר אחריו עדויות ברשת או רמזים משמעותיים שיסבירו את המניע להחלטתו לפוצץ קרוואן מחוץ לבניין ששייך לתאגיד התקשורת AT&T בשבוע שעבר. הפיצוץ גרם לפציעתם של שלושה בני אדם, לנזק רב לעשרות בניינים וניתוק או שיבוש של שירותי סלולר בכמה ערים בטנסי. בעוד שחוקרים מנסים עדיין לפענח את המניע לפיצוץ, אחד השכנים של וורנר שיחזר שיחה שנראית משמעותית רק בדיעבד.

השכן, ריק לאוד, סיפר בשיחה עם סוכנות אי-פי כי נתקל בוורנר סמוך לביתו פחות משבוע לפני התקרית ועצר לשוחח עמו. לאחר שהתעניין בשלומה של אמו המבוגרת של וורנר, לאוד שאל אותו באגביות, "האם סנטה מתכוון לתת לך משהו טוב בחג?". הוא סיפר שוורנר חייך וענה לו, "אה, כן. נאשוול והעולם לעולם לא ישכחו אותי".

וורנרצילום: /אי־פי

לאוד סיפר שלא הקדיש מחשבה נוספת להערה של וורנר, והניח שהתכוון לרמוז שהוא עתיד לקבל סכום כסף משמעותי. הוא סיפר שכששמע אתמול (שני) שברשויות זיהו את וורנר כאחראי לפיצוץ במרכז העיר, הוא נותר ללא מילים. "שום דבר בבחור הזה לא העלה דגל אדום", אמר לאוד.

במקביל, צילומי וידאו שפרסמה המשטרה אתמול סיפקו פרטים נוספים על הרגעים שהובילו לפיצוץ ועל אלו שאחריו. בתיעוד ממצלמת גוף של שוטר מקומי בשם מייקל סיפוס נראים שוטרים חולפים על פני הקרוואן של וורנר, שהשמיע אזהרה המתריעה מפני פצצה מיידית ממערכת כריזה. לאחר מכן נשמע הד הפיצוץ - שלא צולם.

חוקרים בזירת הפיצוץ בנאשוויל, ביום ראשוןצילום: Mark Humphrey/אי־פי

דיוויד ראוש, מנהל מחלקת החקירות של טנסי, אמר כי ברשויות מקווים לאתר מניע במהירות האפשרית, אך הוסיף כי לעתים הדבר לא מתאפשר. "הדרך הטובה ביותר לאתר מניע היא בשיחה עם האחראי", אמר אתמול בראיון לרשת NBC. "לא נוכל לעשות זאת במקרה הזה".

גורם אחר ברשויות הוסיף כי במסגרת החקירה נאספו כמה מחפציו של וורנר, בהם מחשב וכונן זיכרון נייד. חוקרים ממשיכים לראיין מקורבים לוורנר ועדים לפיצוץ. בסקירה של פעולות האשראי האחרונות שלו התגלה כי הוא רכש לאחרונה אמצעים לייצור פצצה. הגורם סיפר גם כי אף שוורנר טען לאחרונה בפני אדם לו מסר את מכוניתו כי הוא סובל מסרטן, לא ברור אם אכן היה חולה.

וורנר בן ה-63 היה קבלן טכנולוגיות מידע שעבד בין היתר עם סוכן נדל"ן בשם סטיב פרידריך, שסיפר לסוכנות אי-פי שקיבל ממנו לאחרונה הודעת טקסט שבה הודיע לו כי הוא פורש לגמלאות. בראיון אחר מוקדם יותר השבוע סיפר פרידריך כי יצר קשר עם עם ה-FBI לאחר ששמע את שמו של וורנר עולה בחדשות כחשוד אפשרי בפיצוץ. לדבריו, סוכנים הפדרליים שאלו אותו אם לוורנר היתה פרנויה לטכנולוגיית הדור החמישי (5G) לתקשורת סלולרית.

בתקשורת בארה"ב דווח כי אחד מקווי החקירה הוא שוורנר האמין בתיאוריית קונספירציה שלפיה טכנולוגיית 5G משמשת כדי לרגל אחר אמריקאים. ראש העיר נאשוויל, ג'ון קופר, רמז שייתכן שתיאוריית הקונספירציה הנוגעת ל-5G רלבנטית לחקירה. "לנו, המקומיים, זה מרגיש שחייב להיות קשר בין המתקן של AT&T לבין אתר הפיצוץ", אמר קופר בריאיון לרשת CBS. "זו פשוט תובנה מקומית, משום שזה חייב להיות קשור לתשתית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ