"בבקשה, זה שורף": תיעוד של שוטרים מרססים בגז מדמיע בת תשע מזעזע את ארה"ב

הילדה הוכנסה לניידת כשהיא משתוללת ורוססה בעודה יושבת במושב האחורי. כשהיא בוכה, הילדה אמרה לשוטרת: "בבקשה אל תעשה לי את זה", וזו ענתה: "עשית את זה לעצמך, מותק"

גרדיאן
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפגנה נגד אלימות משטרתית ברוצ'סטר, בתחילת החודש
גרדיאן
אי-פי

ילדה בת תשע, שרוססה בגז מדמיע על ידי שוטרים בעיר רוצ'סטר שבניו יורק, התחננה באוזניהם "בבקשה אל תעשו לי את זה" ו"זה שורף" בעת שישבה במושב האחורי של ניידת משטרה, כשהיא אזוקה. תיעוד חדש של המעצר של הילדה השחורה, תלמידת כיתה ד' שאיננה יציבה נפשית, מזעזע את ארה"ב. חלקים ממנו פורסמו כבר בימים שלאחר התקרית, שארעה ב-29 בינואר. 

הסרטון מתעד את הילדה כשהיא בוכה ומתלוננת שעיניה שורפות. שוטרת אומרת לה שהאמבולנס בדרך, ושהוא מתעכב בגלל השלג הכבד. "בבקשה אל תעשו לי את זה", היא אומרת לשוטרים, "עשית את זה לעצמך מותק", עונה השוטרת לילדה. הילדה נעצרה כשהתפרעה בעת ששוטרים הגיעו לבית הוריה.

התיעוד מהמעצר

היא שואלת פעמים רבות מתי האמבולנס יגיע ומבקשת להסיר את האזיקים מידיה, כשהגז המדמיע נוזל מעיניה לפיה. "אם תוציאי את הראש שלך מהחלון האוויר הקר יהיה לך נעים", אומרת לה השוטרת. "זה שורף מדי", היא אומרת, "זה אמור לשרוף, קוראים לזה גז פלפל", עונה השוטרת.

בתחילת החודש פורסם תיעוד חלקי של התקרית החריגה. בסרטון שפורסם ב-1 בפברואר, הילדה נשמעת צועקת "אני רוצה את אבא שלי" בעוד היא נגררת לניידת המשטרה על ידי השוטרים. כשהיא ישובה בתוך הניידת, נשמע אחד השוטרים כשהוא אמר לעמיתו: "פשוט תרסס אותה בשלב זה". לפי הסרטונים, לפחות שבעה שוטרים היו מעורבים בתקרית.

התיעוד מהמעצר, שפוסם בתחילת החודש

אמה של הילדה, אלבה פופ, קראה למשטרה במהלך ויכוח עם בן זוגה. היא ביקשה מהשוטרים לקרוא לשירותי הבריאות הנפשית לאחר שהתברר לה שבתה עוברת התמוטטות עצבים. בסרטון נראים השוטרים כשהם נוזפים בילדה הקטנה ומרסנים אותה, בעוד היא צורחת. פופ הגישה תלונה נגד המשטרה, וייתכן שאף תתבע את השוטרים המעורבים בתקרית.

ראיון עם אמה של הילדה, וחלקים מהסרטון

עיריית רוצ'סטר השעתה את השוטרים שהיו מעורבים במעצרה של הילדה. ראשת העיר לאבלי וורן, שהורתה גם על פרסום הוידאו המתעד את המעצר, אמרה כי העיר תפרסם את התיעוד המלא של התקרית, באורך 90 דקות. מושל ניו יורק, אנדרו קאומו, כינה את הסרטון מזעזע. "תושבי ניו יורק מתחלחלים מהפעולות שתועדו בסרטון, ובתור אב לשלוש בנות, אני רותח מזעם", אמר לאחר פרסום הסרטון אתמול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ