דו"ח: רופא הבית הלבן לשעבר שתה אלכוהול בתפקיד והשמיע הערות מיניות כלפי עובדת

בדיקה שערך משרד ההגנה העלתה כי רוני ג'קסון, המכהן כחבר קונגרס מטעם טקסס והיה רופאם של הנשיאים אובמה וטראמפ, נהג באופן לא הולם בעובדים שהיו כפופים לו. עוד נמצא כי הוא השתמש בכדורי שינה חזקים בנסיעה שבה התלווה לטראמפ, וכי עמיתיו חששו שאינו מסוגל לבצע את התפקיד

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני ג'קסון, רופא הבית הלבן לשעבר וכיום חבר בית הנבחרים מטעם טקסס בכנס של הארגון השמרני CPAC באורלנדו, השבוע
לוגו הארץ
הארץ

רוני ג'קסון, מי שהיה רופא הבית הלבן וכיום משמש חבר בבית הנבחרים מטעם המפלגה הרפובליקאית בטקסס, נהג לשתות בתפקיד, התנהל בצורה בלתי הולמת כלפי עובדים הכפופים כלפיו ואף השמיע הערות בעלות אופי מיני כלפי אחת העובדות שלו. כך עולה מדו"ח של מבקר משרד ההגנה שחלקים ממנו התפרסמו אתמול (שלישי) ברשת CNN.

ג'קסון, ששירת בבית הלבן בין 2013 ל-2018, טיפל בנשיאים ברק אובמה ודונלד טראמפ באותן שנים. לפי הדו"ח, עמיתיו העלו חששות כי הוא אינו כשיר לבצע את התפקיד - אחרי שהשתמש בכדורי שינה חזקים בעת נסיעה למדינה זרה שבה התלווה לטראמפ.

הדו"ח המלא צפוי להתפרסם היום והוא מסכם חקירה שהחלה במשרד ההגנה ב-2018. ג'קסון שירת בחיל הים והגיע לדרגה המקבילה לאלוף בצה"ל (Rear Admiral). הוא הוצב בבית הלבן במסגרת שירותו. שני מקורות שנחשפו לפרטים מהדו"ח אישרו ל-CNN כי חברי קונגרס תודרכו לגבי תוכנו.

ג'קסון דחה את הממצאים ואמר כי החקירה מונעת משיקולים פוליטיים. לדבריו, מבקר משרד ההגנה "השיב לחיים" טענות ישנות כלפיו, רק מכיוון שסירב "להפנות את הגב" לנשיא לשעבר טראמפ. האחרון תמך בפומבי בהתמודדותו של ג'קסון בשנה האחרונה על מקום בבית הנבחרים מטעם טקסס. בתגובה ל-CNN מסר ג'קסון בנוסף כי הוא "מכחיש בתוקף כל האשמה כי שתה אלכוהול בעת שהיה בתפקיד".

הדו"ח, הנסמך על ראיונות עם 78 עדים וכן על סקירת מסמכים רשמיים של הבית הלבן, מצא עוד כי ג'קסון לא נהג בעובדים הכפופים לו בכבוד, וכי לפחות בשני מקרים שונים שתה בתפקיד. עוד נקבע כי באותה נסיעה למדינה זרה שאליה התלווה, אז השתמש בכדורי שינה, הוא לא היה מסוגל לבצע את תפקידו ולספק טיפול רפואי בעת הצורך לנשיא או לבכירי ממשל אחרים.

עוד צוין כי החקירה בעניינו של רופא הבית הלבן הושפעה מהתעקשותו של פרקליט הבית הלבן להיות נוכח בכל השיחות עם עובדי הסגל הרפואי של הנשיא. דבר שהביא לכך ש"היקף החקירה הוגבל והיא לא היתה פרודקטיבית". לכך היה, נכתב בדו"ח, "פוטנציאל של אפקט מצנן". בשל כך אף הופסקה החקירה בין 11 באוקטובר 2018 ל-22 באוגוסט 2019.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ