המרכז לבקרת מחלות בארה"ב מאפשר למחוסנים להיפגש במקומות סגורים ללא מסכה

ההמלצות יאפשרו לסבים וסבתות שהתחסנו לפגוש את נכדיהם ללא ריחוק חברתי, לראשונה זה שנה. בסוכנות הבהירו כי ההנחיה המחייבת לעטות מסכה במקומות ציבוריים עדיין תקפה לכולם ולא הקלו עדיין על ההגבלות על נסיעות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כיכר טיימס במנהטן, במאי

המרכז לבקרות מחלות ומניעתן בארה"ב (CDC) פרסם היום (שני) המלצות מעודכנות המאפשרות לאנשים שהתחסנו לקורונה להיפגש במקומות סגורים ללא צורך בעטיית מסכה או הקפדה על ריחוק חברתי. בסוכנות הפדרלית הבהירו גם כי ההנחיה המחייבת לעטות מסכה במקומות ציבוריים עדיין תקפה בשלב זה.

התקנות החדשות מאפשרות גם לאנשים שהתחסנו להיפגש עם אנשים המוגדרים בסיכון נמוך להידבקות תחת אותם התנאים – הנחיה שתאפשר לסבים ולסבתות שהתחסנו לפגוש את נכדיהם ללא צורך בריחוק חברתי לראשונה זה שנה. עם זאת, בסוכנות מגבילים בכל זאת את הפגישות ליחידה משפחתית אחת ובתנאי שבני המשפחה שלא התחסנו לא מצויים בקבוצת סיכון. בסוכנות הבהירו גם שבמקרה שהפגישה כוללת שכנים או חברים, יש לקיים אותה במקום פתוח, תוך הקפדה על עטיית מסכות ועל ריחוק חברתי.

בית קולנוע במנהטן, בסוף השבועצילום: JEENAH MOON/רויטרס

ההמלצות פורסמו היום בעוד שמושלי מדינות ברחבי ארה"ב פועלים כדי לפתוח מחדש עסקים ובתי ספר בעוד שקצב ההדבקה בנגיף ונתוני התמותה ממנו מצויים בירידה. בשלב זה לא עדכנו בסוכנות את המלצות הנסיעות והטיסות, וממליצים עדיין לכל תושבי ארה"ב להימנע מנסיעות אלא אם הדבר הכרחי. גורמים רשמיים בסוכנויות הבריאות הפדרליות שבו וחזרו על אזהרות מפני חזרה מהירה מדי לשגרה, ובעיקר מפני הסרת החובה לעטות מסכות במקומות ציבוריים, מחשש שהמהלך יעורר גל הדבקה נוסף ורביעי במספר.

בסוכנות הוסיפו להמלצות החדשות הערה שלפיה תיקונים ושינויים אפשריים עדיין בהתאם לנתוני התחלואה המעודכנים. אנשי הסוכנות לא פסלו גם את האפשרות שאנשים שהתחסנו באופן מלא לנגיף עלולים להידבק ולהפוך לחולים א-סימפטומטיים אשר עשויים להדביק אחרים, ולכן חזרו על הבקשה לעטות מסכות במקומות ציבוריים ולהקפיד על ההנחיות הקיימות.

בנוסף קראו בסוכנות לאנשים להגיע ולהתחסן במהרה כדי לאפשר חזרה מהירה ככל האפשר לשגרה. ההמלצות כוללות הבהרה לפיה החיסונים נמצאו כיעילים מאוד ב"מניעת תחלואה קשה, אשפוזים ומקרי מוות". כמו כן צוין כי ההמלצות החדשות "מייצגות את הצעדים הראשונים לקראת חזרה לשגרה בקהילות שלנו".

בנוסף הוסיפו כי קיימות "עדויות מצטברות" לאפשרות שאנשים שהתחסנו באופן מלא בעלי סיכוי נמוך יותר לחלות בקורונה ולחוות סימפטומים, וכן בעלי "סיכוי נמוך יותר להדביק אנשים אחרים". עם זאת, לא נשללה עדיין האפשרות שהם ידביקו אנשים אחרים במחלה.

"אנחנו יודעים שאנשים מעוניינים להתחסן כדי שיוכלו לשוב ולעשות את מה שחביב עליהם ולפגוש את האהובים שלהם", אמרה מנהלת המרכז לבקרת מחלות, רושל ולנסקי. "אנשים שהתחסנו כבר באופן מלא יכולים לשוב ולעשות חלק מהדברים האלה, בביתם שלהם". עם זאת, היא הוסיפה כי "כולם, כולל אלו שהתחסנו, צריכים להמשיך לציית להנחיות במקומות ציבוריים".

כמעט 59 מיליון מתושבי ארה"ב התחסנו עד כה במנה אחת לפחות של החיסון, ו-30.7 מיליון מתוכם כבר חוסנו בשתי מנות, על פי נתונים המעודכנים לאתמול. מבצע החיסונים בארה"ב מתקדם בשלב זה בקצב של 2.16 מנות מדי יום בממוצע. ההמלצות החדשות מתייחסות למי שהתחסן לפני שבועיים ויותר במנה השנייה, או בחיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון הכולל מנת חיסון אחת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ