תלונה שמינית נגד קואומו: יועצת למושל ניו יורק סיפרה שהסתכל במורד חולצתה

היועצת, אליסה מקגראת', היא האשה הראשונה שמתלוננת נגד המושל ועדיין עובדת בלשכתו. היא סיפרה שהוא נהג לשאול אותה שאלות לא ראויות ואשה נוספת בלשכתו התוודתה באוזניה כי נגע בה באופן בלתי הולם

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קואומו במסיבת עיתונאים בלשכתו, שלשום
לוגו אי-פי
אי-פי

יועצת נוספת של מושל ניו יורק אנדרו קואומו מאשימה אותו בהטרדה מינית והתנהגות בלתי הולמת. לפי הפרסום אמש (שישי) בניו יורק טיימס, האישה, אליסה מקגראת' - שעובדת גם כיום בלשכת המושל - סיפרה כי קואומו הסתכל במורד חולצתה, כינה אותה ואת עמיתותיה לעבודה "mingle mamas", שאל אותה מדוע היא לא עונדת את טבעת הנישואים שלה וחקר אותה בעניין גירושיה.

"יש לו דרך לגרום לך להרגיש מאוד נינוחה בסביבתו, כאילו את חברה שלו", אמרה מקגראת' לעיתון, "אבל אז את הולכת משם, וחושבת לעצמך 'אני לא מאמינה שזו האינטרקציה שאני מנהלת עם מושל ניו יורק'". מקגראת' היא העובדת הראשונה בלשכת המושל שבחרה להתראיין על ההתנהגות הבלתי הולמת של קואומו בזמן שהיא עדיין עובדת עמו. קדמו לה לפחות שבע עדויות אחרות, בהן שלוש של נשים נוספות שעבדו עם קואומו בעבר.

דיווח על העדות החדשה

מקגראת' סיפרה לניו יורק טיימס כי אחת המתלוננות נגד קואומו, ששמה לא פורסם, עבדה עמה לאורך השנים. היא אמרה כי המתלוננת סיפרה לה בפירוט כיצד קואומו נגע בה בניגוד לרצונה. מקגארת', בניגוד לאשה שעליה סיפרה, לא האשימה את קואומו בתקיפה פיזית או מגע בלתי הולם. האינטרקציה עליה היא מדברת התרחשה כשישבה עם קואומו בחדר סגור, והשניים חיכו לפגישה שהיתה אמורה להתחיל בקרוב. "הורדתי את ראשי לכיוון השולחן וחיכיתי שיתחיל לדבר. כשהשתיקה המשיכה, הרמתי את ראשי וראיתי שהוא מסתכל לי בבוטות במורד המחשוף", סיפרה מקגראת', "הוא מיהר לשאול 'מה יש לך על השרשרת?'".

העדויות נגד קואומו הובילו לפתיחת חקירה נגדו במשרד התובע של מדינת ניו יורק. במקביל, בית המחוקקים של מדינת ניו יורק פתח חקירת הדחה נגד המושל המכהן. קארל הייסטי, יושב ראש הדמוקרטים בבית התחתון של אסיפת המחוקקים של ניו יורק, אמר אתמול כי החקירה תבחן "כל עדות אמינה" נגד המושל, בין השאר אם השתמש בכוחו כמושל כדי להטריד מינית. 

"תפקידכם לבחון האם יש מספיק ראיות כדי לתמוך בהאשמות שהתפרסמו נגד מושל ניו יורק, והאם אלו הפרו את חוקי המדינה", כתב הייסטי במכתב ליושב ראש ועדת המשפט של בית המחוקקים המקומי, צ'אק לוין. "יש לבחון האם מעשיו מצדיקים פתיחת הליך הדחה". שאר פרטי החקירה, בין השאר משכה, טרם התפרסמו לציבור.

שרלוט בנט, אחת המתלוננות נגד קואומו, בראיון

ולמרות שהאישומים והשערוריות האחרונות פגעו בתמיכה בקואומו, סקרים עדכניים חושפים כי הבסיס הפוליטי שלו לא נטש אותו לחלוטין. על פי סקר שערכה אוניברסיטת קוויניפיאק בקרב 905 מצביעים רשומים, 43% אמרו שקואומו צריך להתפטר בשל ההאשמות נגדו. עם זאת, רק 23% מהדמוקרטים אמרו שהוא מאמינים שהוא צריך לעזוב את תפקידו.

קואומו הדמוקרט הכחיש שוב ושוב את ההאשמות נגדו. אחת מעורכי דינו אמרה לניו יורק טיימס כי קואומו מודה שנהג לומר "צ'או בלה" - שלום, יפהפיה - לעובדים במשרדו, וכי נהג לחבק ולנשק את עובדיו, נשים וגברים כאחד. "הוא לא עשה דבר יוצא דופן, גם אם התנהגויותיו היו מיושנות במידה", אמרה עורכת הדין ריטה גלווין, "הוא הבהיר שמעולם לא ניסה לגעת במישהי באופן בלתי ראוי". עם זאת, לפני כמה שבועות התנצל קואומו על דברים שאמר, ולדבריו הבין כעת שאינם ראויים או גרמו לנשים להרגיש שלא בנוח בנוכחותו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ