הסנאט האמריקאי אישר את רפורמת ההגירה

לרפורמה שתסלול את דרכם של 11 מיליון מהגרים לקבלת אזרחות, דרוש עדיין אישור מבית הנבחרים, שם ישנה התנגדות גדולה מצד השמרנים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

הסנאט האמריקאי אישר הלילה (חמישי) ברוב של 68 סנאטורים, בהם 14 רפובליקאים, את רפורמת ההגירה של ארה"ב. 32 סנאטורים התנגדו. כעת עוברת הרפורמה לאישור בית הנבחרים, הנשלט על ידי הרפובליקאים, ולכן גורלה עדיין לוט בערפל מאחר שישנה התנגדות רבה אליה מצד צירים שמרניים.

רפורמת ההגירה מציעה ל-11 מיליון מהגרים לא חוקיים בארה"ב נתיב לקבלת אזרחות בתוך 13 שנים. במקביל, היא מקשיחה מאוד את האבטחה בגבולותיה של ארה"ב במטרה לעצור את שטף המהגרים, בעיקר ממקסיקו. למרות שהצורך בשינויים במערכת ההגירה זוכה לחשיבות גדולה יותר אצל רפובליקנים רבים מאז הבחירות לנשיאות אשתקד, בהן נחל מיט רומני מפלה צורבת בקרב מצביעים היספאנים, מתנגדי ההגירה מתבצרים בניסיון אחרון לבטל את הרפורמה, שלדבריהם תעניק חנינה למיליוני מסתננים ללא צעדי אכיפה ממשיים.

חוק ההגירה, שהוכן ברובו מאחורי דלתיים סגורות על ידי שמונה סנאטורים משתי המפלגות, יצר קואליציה מוזרה של דמוקרטים ורפובליקאים, ארגונים עסקיים ואיגודי עובדים, בעלי חוות חקלאיות ופועלים חקלאיים, פעילים למען זכויות לטינים, מהגרים והומוסקסואלים. פריצת הדרך הושגה בתחילת מארס, כשאיגוד העובדים הגדול ביותר בארה"ב וארגונים עסקיים הגיעו להסכמה על תוכנית שתציע מדי שנה 200,000 אשרות "אורח" למהגרים חסרי כישורים מקצועיים. גודל התוכנית יגדל או יקטן בהתאם לנתונים כלכליים, כגון שעור האבטלה ומספר מקומות העבודה המוצעים בארצות הברית.

משפחה מפגינה בעד רפורמת ההגירה בלוס אנג'לס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ