מצוד במקסיקו אחר "דיאנה ציידת נהגי האוטובוס"

בלונדינית לבושה בשחור ירתה בשני נהגי אוטובוס לעיני הנוסעים באזור סיודד חוארז. בהודעה שפרסמה מסרה כי היא פועלת מתוך נקמה על אלימות מינית

שלמה פפירבלט
כתב "הארץ" באמריקה הלטינית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלמה פפירבלט
כתב "הארץ" באמריקה הלטינית

היא בלונדינית כבת 50, שעלתה כבר פעמיים אל אוטובוסים במקסיקו, רוקנה מחסנית מאקדחה בראשו של הנהג והסתלקה. משטרות מקסיקו מנהלות מצוד אחר מי שהסבירה את מעשיה בהודעה אנונימית שנשלחה לכמה כלי תקשורת במדינה: "אני נוקמת את נקמתן של נשים רבות".

"דיאנה, ציידת נהגי האוטובוס", כך היא חתמה על הודעתה. נוסעים שהיו עדי ראיה למעשי הרצח, שניהם באזור סיודד חוארס, סמוך לגבול עם ארה"ב, מתארים אותה כאישה שברירית, נמוכה, שיערה הבלונדי אסוף בסרט על מצחה. היא עלתה לפני מספר ימים לקדמת אוטובוס מספר 718, וללא היסוס רוקנה מחסנית בת שישה כדורים בראשו של הנהג רוברטו פלורס, בן 45. מיד לאחר הירי, היא ירדה מן האוטובוס ולעיני הנוסעים הנדהמים הסתלקה ונעלמה באחת מהסמטאות הסמוכות. יומיים אחר כך, חזר המעשה על עצמו במדויק, הפעם היה הקרבן, אלפרדו זארטה, בן 32, נהג בקו 744.

בהודעה האנונימית אשר הגיעה למערכות כמה עיתונים במקסיקו, כותבת "דיאנה" בין השאר: "חברותי ואני סבלנו בשקט, היינו קרבנות של אלימות מינית מצדם של נהגי האוטובוסים בקווי הלילה בעיר. ולמרות שאנשים רבים ידעו ויודעים על המעשים האלה, איש לא עשה דבר ואיש לא יצא להגנתנו. אם לא מכבדים אותנו, אנו נגרום לכך שיכבדו אותנו בזכות מעשינו".

הסטטיסטיקה הפלילית של אזור העיר סיודד חוארז, אכן מספרת סיפור נורא של התעללויות בנשים. בעשר השנים האחרונות נמצאו גופותיהן של יותר מ-700 נשים שנרצחו, רובן לאחר שעברו התעללויות מיניות ועינויים סדיסטיים אחרים. רוב הנשים האלה נפלו קרבן בעת שהיו בדרך לעבודה, לקניות או לביתן. ככל הנראה, מספר הקורבנות גדול הרבה יותר, כיוון שנשים רבות הוכרזו כנעדרות, ואחרות שעובדות באזור באופן בלתי חוקי, לא רשומות באף משרד ואין להן קרובי משפחה בסביבה.

קלסתרון של דיאנה

משטרות מקסיקו, המקומית והפדרלית, מנהלות מצוד אחר "דיאנה", ומתוך הנחה כי היא מתכננת לחזור ולפעול – הוצבו בלשים בלבוש אזרחי על אוטובוסים רבים הפועלים בעיר ובקווים אל פרבריה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ