ילדים שנעלמו במקסיקו נחטפו והוחזקו שנים בכת נוצרית

15 ילדים נעלמו ב-2008 ממקלט שפעל במקסיקו סיטי ונוהל על ידי קבוצה דתית. המשטרה חשפה כי המנהלים חטפו את הילדים והעבירו אותם לכת

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אי-פי

הרשויות במקסיקו הכריזו אתמול (שלישי) שחברי כת נוצרית חטפו וגידלו לפחות 15 ילדים שנעלמו ב-2008 ממקלט בבירה מקסיקו סיטי. ההודעה מגיעה בעקבות הופעתם של שלושה ילדים חטופים שהגיעו אתמול למשטרה והעידו כי נחטפו מהמקלט על ידי חברי הכת.

גורם במשטרה אמר כי שלושת הילדים שנחטפו הגיעו שלשום לבניין המשטרה במחוז פואבלה, לא רחוק ממקסיקו סיטי, וסיפרו כי הם נלקחו מהמקלט בילדותם. גורם המשטרה אמר כי הילדים אומצו באופן לא חוקי על ידי חברי הכת, וכי הילדים החטופים, כיום כבר בני נוער, אמרו שהם רוצים לפגוש את המשפחות שלהם.

רשויות הרווחה נהגו להשאיר ילדים ממשפחות הרוסות, או ילדים שהוריהם לא יכלו לדאוג להם באופן זמני, בפרוייקט המקלטים "בתים קטנים בדרום" בדרום העיר. המקלט ממנו נלקחו הילדים נוהל על ידי חברי הקבוצה הדתית The Restored Christian Church, שמסרה את הילדים לחברים אחרים בכת. כשקרובי המשפחה באו למקלט לחפש את ילדיהם הם גילו כי הם נעלמו מהמקום. בעקבות תלונות ההורים, המשטרה פשטה על המקלט ב-2008 והוציאה את הילדים ששהו בו, אולם עקבותיהם של 15 ילדים כבר נעלמו. בזמן החיפושים, מנהיגי הכת הכחישו כל מעורבות להיעלמות הילדים.

בשנת 2009, השוטרים מצאו לראשונה כמה ילדים שנעלמו מהמקלטים, שהעידו כי הועברו ממקלט למקלט ברחבי מקסיקו על ידי חברי הכת. ברנרדו ברנקו, מומחה מקומי לדתות הסביר כי הכת ניצלה את המחסור במקלטים לילדים בסיכון כדי להציע את שירותיה במסווה של פעילות פילנטרופית. "המקלטים היו רק מסווה לתוכנית הכת לגייס ילדים חסרי ישע שיאמינו לכל מה שחברי הכת יגידו להם. בזמן הפשיטה, הילדים לא רצו לצאת מהמקלט, לראות את אור היום או לפגוש אנשים כי הם חששו שהעולם מרושע ומנוון". מאז הפשיטה על המקלט, הצליחה המשטרה לאתר 12 ילדים, בהם גם הילדים שנמצאו אתמול.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ