ארגון הגג של הממסד היהודי בארה"ב דחה את בקשת ההצטרפות של ג'יי סטריט

ועידת הנשיאים של הארגונים היהודים-אמריקאיים העיקריים הצביעה נגד צירופה של השדולה הפרו-ישראלית, המזוהה עם השמאל

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים העיקריים בארצות הברית, ארגון גג ל-51 ארגונים יהודיים-אמריקאיים, דחתה הלילה (רביעי) את בקשת ההצטרפות של שדולת השמאל הפרו-ישראלית "ג'יי סטריט". השדולה לא הצליחה לזכות בשני שליש מהקולות, כפי שמתחייב מתקנון הוועידה. השדולה הוקמה בשנת 2008 והכריזה על עצמה כעל אלטרנטיבה לשדולה הפרו-ישראלית הוותיקה איפא"ק.

בהודעה מטעם ועידת הנשיאים נאמר כי חלק מהארגונים שחברים כעת בוועידה גם לא הצליחו להשיג את הרוב הנדרש בפעם הראשונה בה הגישו את בקשת ההצטרפות, ועשו זאת רק בפעם השנייה. "הוועידה כוללת ארגונים שמייצגים ומבטאים את דעותיהם של חלקים נרחבים בקהילה היהודית בארה"ב", נכתב בהודעה. "אנו בטוחים כי הוועידה תמשיך להציג קונצנזוס של הקהילה בנושאים לאומיים ובינלאומיים, כפי שהיא עשתה זאת בחמישים השנים האחרונות".

יו"ר ג'יי סטריט, ג'רמי בן עמי

  שדולת ג'יי סטריט פרסמה גם כן הודעה מצדה, ואמרה כי "זהו יום עצוב עבורנו, אך גם עבור הקהילה היהודית בארה"ב ועבור המוסד המכובד, שבחר לחסום את דלת הכניסה ל'בית הקהילתי' בפני ארגון שמייצג את דעתם של פלח משמעותי מיהודי ארה"ב כלפי ישראל".

  בתגובת הארגון נכתב כי "ג'יי סטריט מייצג את דעותיהם של חלק ניכר מיהודי ארה"ב, ואי קבלתו לוועידה היא היא דבר מצער. ג'יי סטריט תומכת במדינת ישראל ומקדמת את פתרון שתי המדינות לשני העמים ושיח פתוח בנושא ישראל בקרב יהדות ארה"ב. בשש השנים האחרונות ארגון ג'יי סטריט צמח וגדל והוא זוכה לתמיכה רחבה ביותר של אזרחים ואנשי ממשל בישראל ובארה"ב. אנחנו מאוכזבים מאוד מכך שמיעוט של ארגונים במסגרת וועידת הנשיאים, הנמצאים בקצה הימני של המפה, בחר לסגור את הדלתות בפני דור חדש של מנהיגים יהודים. על אף זאת, החלטה זו אינה מפחיתה בשום צורה ממחויבותינו לישראל ולביטחונה כמדינת הלאום הדמוקרטית של העם היהודי"

  כמה ארגונים יהודיים מרכזיים, בהם הליגה נגד השמצה, התנועה הרפורמית וארגון הגג של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה (ה-JFNA), נטו לתמוך בצירופה של ג'יי סטריט. מנגד, התנועה הציונית האמריקאית, המזוהה עם הימין, הבהירה כי היא תתנגד לצירופה של השדולה.

  שדולת ג'יי סטריט מגדירה את עצמה כארגון יהודי-אמריקאי שתומך בישראל ובתהליך השלום ומקדם את פתרון שתי המדינות לשני העמים. ג'יי-סטריט סימן את עצמו מהקמתו כתומך בנשיא אובמה ובמאמציו לקדם את תהליך השלום.

  לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ