הרפורמים שוקלים לעזוב את ארגון הגג של יהדות ארה"ב

לאחר שוועידת הנשיאים של הממסד היהודי בארה"ב דחתה את בקשת ההצטרפות של ג'יי סטריט, שוקלים בהתאחדות הרפורמית לעזוב את הוועידה

JTA
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
JTA

התאחדות היהדות הרפורמית (URJ) מבקשת לערוך בחינה מחודשת לוועידת הנשיאים של הארגונים היהודים בארה"ב, בעקבות החלטת הוועידה לדחות את ארגון ג'יי סטריט מהצטרפות אליה. ועידת הנשיאים מהווה ארגון גג ל-51 ארגונים יהודיים-אמריקאיים.

בהודעה שפרסמה ההתאחדות אתמול (חמישי) באתר האינטרנט שלה, נכתב כי היא שוקלת לעזוב את הוועידה. "אתמול התברר כי ועידת הנשיאים, במתכונתה ובניהולה הנוכחי, לא משרתת עוד את מטרתה החיונית להעניק קול ציבורי לכלל הקהילה היהודית והפרו-ישראלית בארצות הברית", נאמר בהצהרה על ידי נשיא URJ, ריק ג'ייקובס.

"בימים הקרובים, צפויים מנהיגים רפורמים לקיים התייעצות בנוגע לחלקנו בוועידת הנשיאים, כדי להחליט מה יהיה הצעד הבא שננקוט. ייתכן ותתקבל הסכמה על קריאה לבחינה מחודשת של קבלת ההחלטות והתהליכים בוועידה. כמו כן, ייתכן כי נחליט לעזוב את הוועידה. אך דבר אחד בטוח: לא נסכים עוד לקבל בשתיקה ולתחזק את מראית העין כאילו וועידת הנשיאים מייצגת את השקפותיהם של כל יהודי ארצות הברית", אמר ג'ייקובס.

ריק ג'ייקובס, נשיא התאחדות היהדות הרפורמית בארה"בצילום: צילום מסך מטוויטר, URJ

ביום רביעי האחרון דחתה ועידת הנשיאים את בקשת ההצטרפות של שדולת השמאל הפרו-ישראלית "ג'יי סטריט". השדולה לא הצליחה לזכות בשני שליש מהקולות, כפי שמתחייב מתקנון הוועידה. השדולה הוקמה בשנת 2008 והכריזה על עצמה כעל אלטרנטיבה לשדולה הפרו-ישראלית הוותיקה איפא"ק.

בהודעה מטעם ועידת הנשיאים נאמר כי חלק מהארגונים שחברים כעת בוועידה גם לא הצליחו להשיג את הרוב הנדרש בפעם הראשונה בה הגישו את בקשת ההצטרפות, ועשו זאת רק בפעם השנייה. "הוועידה כוללת ארגונים שמייצגים ומבטאים את דעותיהם של חלקים נרחבים בקהילה היהודית בארה"ב", נכתב בהודעה. "אנו בטוחים כי הוועידה תמשיך להציג קונצנזוס של הקהילה בנושאים לאומיים ובינלאומיים, כפי שהיא עשתה זאת בחמישים השנים האחרונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ