רויטרס

12 עד 18 בני אדם שבאו במגע עם חולה האבולה הראשון שאובחן בארה"ב נמצאים תחת מעקב רפואי, כך מסרו בכירים במערכת הבריאות של טקסס. הגבר, המאושפז בבידוד בית חולים בדאלאס, פיתח תסמינים כמה ימים לאחר שובו מליבריה שבמערב אפריקה. אתמול הודיע המרכז לבקרת מחלות ומניעתן כי האיש חולה באבולה, ובית החולים מסר כי מצבו קשה.

האישור כי הגבר חלה בקדחת הקטלנית העמיד אתמול בכוננות את המומחים לבריאות הציבור ואת האוכלוסיה. החולה נבדק ביום שישי בבית החולים הפרסביטריאני של טקסס ונשלח לביתו עם אנטיביוטיקה. לדברי מומחים למחלות מדבקות, ייתכן כי משום ששוחרר לביתו בשלב זה, נחשפו לנגיף אנשים נוספים. הוא אושפז באותו בית חולים ביום ראשון.

עד כה, ארבעה עובדי סיוע אמריקאים שנדבקו באבולה במערב אפריקה הוטסו לטיפול בארה"ב לאחר שחלו. הם אושפזו ביחידות מבודדות בבתי חולים באטלנטה ונברסקה, ושלושה מהם החלימו בינתיים. אולם זהו המקרה הראשון שזוהה בגבולות המדינה עצמה.

בית החולים בדאלאס שבו מאושפז חולה האבולהצילום: רויטרס

בכירים במערכת הבריאות האמריקאית אמרו אתמול כי הם בטוחים שניתן יהיה לרסן את הנגיף בארה"ב. "התושבים צריכים לדעת כי אין כל ספק שיש לנו את התשתית הרפואית למניעת התפשטות האבולה", אמר לסי-אן-אן דובר הבית הלבן, ג'וש ארנסט. מושל טקסס, ריק פרי, אמר במסיבת עיתונאים כי ילדים בגיל בית הספר היו במגע עם חולה האבולה, אך הוסיף כי הוא בטוח שניתן יהיה להכיל את הנגיף.

כל מי שהיה במגע עם החולה יהיה תחת מעקב ב-21 הימים הבאים - התקופה שנדרשת להופעת התסמינים. "יש לנו בדאלאס צוות של שבעה אנשים המסייעים לבדוק את המצב במשפחה ולוודא שזיהינו כל מי שהיה יכול להיות אתו במגע", אמר ד"ר תומס פרידן, מנהל המרכז לבקרת מחלות ומניעתן.

החולה זוהה על ידי רשויות ליבריה כתומס אריק דנקן, אדם ממוצא ליברי שהגיע לארה"ב בטיסה ב-20 בספטמבר, עם תחנת ביניים בבריסל. עוד מסרו הרשויות כי לא היו לו תסמינים כשעזב את המדינה. כמה חברות תעופה אמריקאיות הודיעו שהן מקיימות מגעים הדוקים עם בכירים במגזר הבריאות בנוגע לחששות הקשורים לאבולה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ