רויטרס

תושב אוהיו כריסטופר קורנל, בן 20, התומך בארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) ומואשם בתכנון פיגוע על גבעת הקפיטול בוושינגטון, אמר בראיון כי התכוון לירות בנשיא ארה"ב ברק אובמה ולתקוף את שגרירות ישראל. לדבריו, אם לא היה נעצר על ידי האף-בי-אי בינואר, הוא היה מוציא לפועל את תוכניתו לכאורה לפוצץ מטעני צינור בגבעת הקפיטול ובשגרירות ישראל.

"מה הייתי עושה? הייתי לוקח את האקדח שלי, הייתי מכוון אותו לראש של אובמה ולוחץ על ההדק", אמר קורנל בראיון טלפוני מבית הכלא במדינת קטנאקי בו הוא מוחזק לתחנת הטלוויזיה בסינסינטי. לדבריו, "אחרי כן הייתי יורה בחברי סנאט ובית הנבחרים, והייתי תוקף את שגרירות ישראל ומבנים אחרים שמלאים בכופרים ורוצים לצאת למלחמה נגד המוסלמים ולשפוך את דמנו. זה מה שהיה קורה".

קורנלצילום: רויטרס

קורנל נעצר אחרי שערך חיפוש איך להכין מטעני צינור, רכש רובה ותחמושת ותכנן לנסוע לוושינגטון כדי להוציא לפועל את תוכניתו, לפי עדות של מודיע אף-בי-אי בבית המשפט. הוא מוחזק ללא ערבות. האישומים נגדו כוללים ניסיון לרצח של פקידי ממשלה, החזקת נשק לביצוע פשע ושידול לביצוע פשע אלים.

"קיבלתי הוראות מאחיי שמעבר לים כי אני יחד עם דאעש. אחיי שם, בסוריה, בעיראק, והם נתנו לי הוראות מדויקות איך לבצע פעולות ג'יהאד במערב, אז עשיתי כך", הוסיף קורנל.

קורנל החל לתכנן את תוכניתו באוגוסט, על פי כתב האישום נגדו. לפי עדותו של הסוכן הסמוי של האף-בי-איי שהפליל את קורנל, בפגישה בין השניים בנובמבר אמר הנאשם כי הוא מחשיב את חברי הקונגרס לאויביו, וכי הוא גיבש תוכנית להנחת מטעני צינור בגבעת הקפיטול ובסמוך לה. החוקרת האחראית על התיק ציינה כי בשום שלב בחקירה לא נשקפה סכנה לציבור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ