אזרח טורקיה מואשם בסיוע לגניבת 55 מיליון דולר בהתקפות סייבר

התביעה בארה"ב טוענת כי ארקן פינדצ'ולו גנב מידע של כרטיסי חיוב והעביר אותו ל"צוות משיכת מזומנים". אתמול הוסגר ההאקר מגרמניה לארה"ב וטען לחפותו בבית המשפט

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו אי-פי
אי-פי

אזרח טורקיה, שמואשם כי עמד מאחורי שורה של התקפות סייבר שעלו למערכת הפיננסית העולמית 55 מיליון דולר, הוסגר לארצות הברית וטען לחפותו בבית משפט בניו יורק. כתב האישום נגדו כולל בין היתר סעיפים הנוגעים לקשירת קשר לביצוע חדירה למחשבים, הונאה והלבנת כספים.

ארקן פינדצ'ולו, בן 33, נעצר בנמל תעופה בגרמניה בשנת 2013 ונאבק נגד הסגרתו לארה"ב במשך יותר מ-18 חודשים.

בית משפט בגרמניה פסק בתחילה נגד העברתו של פינדצ'ולו לניו יורק, אולם האזרח הטורקי הוטס שלשום לארצות הברית כדי לעמוד בפני האשמות התביעה בבית המשפט. אתמול נערך שימוע מהיר בעניינו של פינדצ'ולו, אשר צפוי להופיע פעם נוספת בפני השופט בחודש הבא. עורך דינו, כריס מאדיו, בחר שלא למסור פרטים מהשימוע לעיתונאים.

התביעה טוענת כי פינדצ'ולו, אשר השתמש בפעולותיו בשמות "סגייט" ו"פרדטור", השתמש ב"טכניקות חדירה מתוחכמות" כדי לפרוץ למערכות מחשבים של שלוש חברות עיבוד תשלומים. לאחר מכן, חדר לכאורה פינדצ'ולו לחשבונות בנקאיים הקשורים לכרטיסי חיוב נטענים, ניפח את מאזניהם והסיר את מגבלות המשיכה של הכרטיסים. הרשויות חושדות כי לאחר מכן מכר פינדצ'ולו את המידע שהשיג ל"צוות משיכת מזומנים" (Cashing Crew), שקידד את המידע אל כרטיסי חיוב חדשים ומשך בעזרתם סכומי כסף גדולים מכספומטים.

על פי התביעה, כל ההתקפות התרחשו בין השנים 2011 ל-2013. באחת ההתקפות, כך נטען, גנב פינדצ'ולו נתונים של כרטיסים שנשלחו על ידי ארגון הצלב האדום לקורבנות של אסונות ברחבי העולם. בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בברוקלין פורטו שלוש התקפות: בפברואר 2011 נגנבו 11 מיליון דולר ובדצמבר 2012 חמישה מיליון דולר. ההתקפה השלישית, בדצמבר 2013, ארכה עשר שעות בלבד, אך נגנב בה הסכום הגדול ביותר, כך אמרו התובעים. על פי הרשויות, בפרק זמן זה משך צוות משיכת המזומנים 40 מיליון דולר מכספומטים שונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ