הסופה הרמין מאיימת על החוף המזרחי של ארה"ב

לאחר שהותירה 150 אלף בתים ללא חשמל נעה הרמין שנחלשה בינתיים מהוריקן ל"סופה טרופית" מפלורידה לכיוון מדינות נוספות בחוף האטלנטי, ועדיין מהווה סכנה לתושבי האזור המאוכלס בצפיפות

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פגיעת הסופה בעיירה קיטון ביץ' בפלורידה, אתמול
צילום: PHILIP SEARS/רויטרס
רויטרס

הסופה הטרופית הרמין מתקדמת היום (שבת) לאורך החוף האטלנטי של ארצות הברית, ומותירה אחריה נתיב הרס בפלורידה, ג'ורג'יה וצפון ודרום קרולינה. החוף המזרחי עומד בפני שילוב מסוכן של רוחות חזקות וגשמים כבדים לאורך סוף השבוע הארוך של יום העבודה.

אזהרות לפגיעת הסופה ולשטפונות נשמעו מדרום קרולינה עד לרוד איילנד, כאשר הסופה נעה לאורך אזור החוף, המיושב בצפיפות על ידי עשרה מיליון אמריקאים.

מיקום הסופה הרמין (באדום) בשבת בצהריים, ומסלולה הצפוי בהמשך השבועצילום: מרכז ההוריקנים הלאומי של ארה"ב

"הרמין לא מאיימת להרוס רק את סוף השבוע של המבלים בחוף. יש לה את הפוטנציאל לגרום נזק בכמה ערים, ולהוות סיכון לחייהם של גולשים וימאים", אמר אלכס סונסווסקי, מטארולוג באתר אקו-וות'ר.

לפי מרכז ההוריקן הלאומי, הסופה צפויה להתקדם היום צפונה לאורך החוף של שתי הקרולינות, לצבור כח ולהגיע לעוצמה קרובה להוריקן ביום ראשון המאוחר. האיום גרם לרשויות באטלנטיק סיטי לבטל מספר הופעות שתוכננו לסוף השבוע ולסגור מספר חופים לציבור.

הציפיות לאלפי מבקרים בחופים בסוף השבוע של יום העבודה התבדו, לאחר שהסופה פגעה בתעשיית התיירות של פלורידה שמגלגלת 89 מיליארד דולר בשנה. "סביר להניח שנשאר בבית לצפות בסרטים או שנלך לקולנוע", אמרה ג'ואן ווהלן לכתב של רשת אי.בי.סי בוירג'יניה אחרי שביטלה את תוכניותיה לבלות בחוף הים בסוף השבוע.

הסופה הרמין, ההוריקן הראשון לפגוע בשטח היבשתי של פלורידה זה 11 שנים, הכתה באזור עיר החוף סן מרקוס במהירות 130 קמ"ש, משאירה אחריה הרס באזורי החוף.

מרכזה ההוריקן הלאומי דיווח כי בסביבות השעה 2 בלילה, בשעון החוף המזרחי, היתה הסופה הרביעית של עונת ההוריקן האטלנטית של 2016, במרחק 185 ק"מ מערבית לקייפ הטרס, צפון קרולינה, שבה דווחו רוחות במהירות 95 קמ"ש.

לפי דיווחים בעיתונות המקומית, חילצו הבוקר צוותים בווילמינגטון, צפון קרולינה, מספר אנשים שישבו על גג רכבם אחרי ששיטפון הציף את הרחוב בו הם גרים. עוד דווח כי לפחות טורנדו אחד, פגע בקרקע וגרם לפחות לפציעה אחת בצפון קרולינה היום.

הדובר לשעת חירום של דרום קרולינה, דרק בקר אמר כי ביום שישי חלפה הסערה ליד חוף מירטל במדינה, וגרמה ל-51 אלף הפסקות חשמל ברחבי המדינה.

בקר הוסיף כי השטפונות המקומיים פגעו באזורים נמוכים ברחבי המדינה, וכי היו דיווחים על קווי מתח שנפלו, עצים שקרסו ונפלו על מכוניות וכמה מכוניות שהוצפו. זאת, לצד תקריות בודדות של בתים שניזוקו מעצים.

150 אלף בתים נותרו ללא חשמל בפלורידה, ג'ורג'יה ושתי הקרולינות, כך דיווח היום ספקיות חשמל. הכרזת מצב החירום נותרה בעינה ותקפה לכל חלקי המדינות פלורידה, ג'ורג'יה, צפון קרולינה, וירג'יניה ומרילנד.

במהלך הלילה, צוותים במחוז פסקו, פלורידה, חלצו יותר מאלף אנשים שבתיהם הוצפו. ריצ'ארד ג'ווט, 68, חולץ מביתו בניו פורט ריצ'י, צפונית לטמפה, לאחר שצוותי ההצלה חייבו את התושבים להתפנות מבתיהם. "התעלה התחילה לעלות על גדותיה, זה היה נראה כאילו המים עומדים להגיע אל פנים הבית", אמר ג'ווט.

אדם אחד מת עד כה בעקבות הסערה בעיר אוקלה בצפון פלורידה, לאחר שעץ נפל ומחץ למוות חסר בית שישן באוהל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ