מורה בטקסס הועברה מתפקידה לאחר שהראתה לתלמידיה תמונה שלה עם בת זוגה

סטייסי ביילי לימדה בבית הספר היסודי בארלינגטון מאז 2008, אבל השנה, לאחר שהראתה לתלמידי כיתה ד' תמונה של בת זוגה והסבירה שהן עתידות להתחתן, היא התבקשה להתפטר והועברה מתפקידה

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניו יורק טיימס

בתחילת שנת הלימודים, עמדה סטייסי ביילי, מורה לאמנות בבית הספר היסודי שרלוט אנדרסון בעיר ארלינגטון שבטקסס, מול תלמידי כיתה ד' והציגה את עצמה. היא הראתה לתלמידים מצגת ובה תמונות של משפחתה וחבריה, תמונות מילדותה וגם תמונה שלה עם בת זוגה בשבע השנים האחרונות, ג'וליה וסקז. היא הסבירה לתלמידים שהיא עומדת להנשא בקרוב לאישה שלצדה היא עומדת בתמונה, שתיהן מחופשות לדגים מהסרט "מוצאים את נמו".

מאותו הרגע, החלה שורת תגובות מהורי הילדים, שהסתיימה ביציאתה של ביילי בת ה-31 לחופשה כפויה לאחר שהואשמה בהצגת תמונות לא ראויות לילדים, התבקשה להתפטר וסירבה. אתמול (חמישי), לאחר שבית הספר הודיע לה שהיא עומדת בפני העברה, הגישה ביילי תביעה נגד בית הספר והמחוז בטענה לאפליה על רקע העדפה מינית. ביילי טוענת כי הסיבה להעברתה היא נטייתה המינית, אך במחוז מנספילד טענו בתגובה לתביעה כי "לא היתה שום בעיה עם נטייתה המינית עד שהיא גרמה לשינוי בהתנהלותה בכיתה. התנהלות זאת גרמה לתלמידים לפנות להוריהם".

מסיבת העיתונאים שערך עורך דינה של ביילי

במחוז טוענים כי ביילי הפרה את התקנה הנהוגה באזור לפיה "נושאים שנויים במחלוקת צריכים להיות מועברים לתלמידים באופן אובייקטיבי שאינו נוטה לאף צד". בתגובה לתביעה, הצהירה דוברות המחוז כי המורה ניצלה את הבמה שניתנה לה בכיתה כדי להעביר את עמדתה האישית בנושא שנוי במחלוקת. עוד נכתב בהצהרה כי להומואים ולסביות במחוז ניתנה "סביבה תומכת ומקבלת".

ביילי החלה לעבוד בבית הספר היסודי בארלינגטון ב-2008, וקיבלה מאז פעמיים את תואר "מורת השנה". וסקז, שנישאה לביילי בתחילת השנה, סיפרה בראיון אתמול כי המחוז אסר על בת זוגה להשתתף בכל פעילות של בית הספר, להיכנס לשטחו או אפילו לשוחח עם העובדים האחרים בבתי הספר במחוז. "הבידוד הזה ממש שובר לב", אמרה וסקז. עם זאת, היא ציינה כי חלק מההורים כן תמכו בביילי.

בתביעה נכתב כי ימים לאחר שביילי הציגה לתלמידים את התמונה, בתחילת שנת הלימודים כאמור, ניגש אליה המנהל ואמר לה שאחד ההורים התלונן בפניו שהיא מקדמת "אג'נדה הומוסקסואלית". ביילי טוענת בתביעה כי המנהל אמר לה שלדעתו, התנהלותה היתה כשרה לחלוטין. עוד נכתב כי אותו הורה התלונן בשנה לפני כן על המורה לאחר שזו לימדה את התלמידים על האמן ג'ספר ג'ונס וציינה כי האמן רוברט ראושנברג, עליו למדו בסמסטר הקודם, היה בן זוגו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ