הבית הלבן מעכב פרסום על זיהום מי שתיה באזור ניו יורק ומישיגן

על פי האתר פוליטיקו, אחד מיועצי הנשיא הזהיר מיחסי ציבור גרועים בעקבות הפרסום והביא לעצירתו. המים המזוהמים נמצאים בקרבת בסיסים צבאיים ומפעלים כמיקליים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הנשיא טראמפ וראש הסוכנות להגנת הסביבה פרואיט (שני משמאל) בבית הלבן
הנשיא טראמפ וראש הסוכנות להגנת הסביבה פרואיט (שני משמאל) בבית הלבןצילום: Carolyn Kaster/אי־פי
הארץ

ראש הסוכנות האמריקאית להגנת הסביבה והבית הלבן ביקשו לעצור פרסום של מחקר פדרלי על משבר זיהום מים ברחבי המדינה. זאת, לאחר שאחד מיועציו של הנשיא דונלד טראמפ הזהיר מ"סיוט של יחסי ציבור". כך עולה מתכתובת דואר אלקטרוני חסויה שפורסמה השבוע באתר "פוליטיקו".

ההתערבות, שאירעה בתחילת השנה וטרם פורסמה, הגיעה כאשר הסוכנות לחומרים רעילים ורישום מחלות של שירותי הבריאות האמריקאים התכוונה לפרסם את הערכתה. לפי ההערכה, רמה מסוימת של כימיקלים רעילים זיהמו את מי השתיה בקרבת בסיסים צבאיים, מפעלים כימיים ואתרים נוספים באזור שגובל בין ניו יורק למישיגן למערב וירג'יניה.

רופאה אמריקאית מודאגת כותבת בטוויטר על דאגותיה מהמחקר שלא פורסם

על פי תכתובת הדואר האלקטרוני, אנשי הסוכנות התכוונו להראות שהכימיקלים מסכנים את בריאות הציבור ברמה שונה ממה שהסוכנות להגנת הסביבה ראתה כרמה בטוחה. "תגובות הציבור, אמצעי התקשורת והקונגרס לנתונים האלה הולכת להיות גדולה", נכתב בדואר אלקטורני של אחד היועצים בבית הלבן שנשלח ב-30 בינואר. עוד נכתב בו: "הפגיעה בסוכנות להגנת הסביבה הולכת להיות מאוד כואבת. אסור לנו להראות לאנשי סוכנות הרעלים להבין שהולך להיות כאן סיוט מבחינת יחסי ציבור".

יותר משלושה חודשים עברו, והמסמך החדש טרם פורסם. בשירותי הבריאות אומרים שאין תאריך מתוכנן לפרסומו. מבקריו של טראמפ אמרו כי העיכוב מוכיח שהממשל שלו מעדיף לעסוק בפוליטיקה על פני סוגיות דחופות של בריאות הציבור.

"אני מאוד מוטרדת מהעיכוב בפרסום", אמרה ביום שני הסנאטורית הדמוקרטית מגי חסן וקראה לסקוט פרואיט, ראש הסוכנות להגנת הסביבה ולנשיא טראמפ "לאפשר מיד את פרסומו של המסמך החשוב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ