רויטרס הארץ

לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ ולנשיא צרפת עמנואל מקרון היסטוריה לא קצרה של לחיצות יד מביכות. רובן הותירו את הנשיא טראמפ כשידו על העליונה, אולם בפסגה השנתית של שבע הכלכלות המתועשות, ג'י-7, שנערכה בקנדה בסוף השבוע, הוכיח מקרון שהוא לא נשאר חייב.

בתמונות שפורסמו באתר Mashable, שמתעדות את לחיצת היד בין השניים בפגישה שקיימו במהלך הפסגה, ניתן לראות בפירוש כי מקרון לחץ את ידו של טראמפ כל כך חזק עד שהשאיר לו סימן לבן על גב כף היד. נראה שמדובר בנקמה קטנה מצדו של הנשיא הצרפתי: כשביקר בפריז ביולי 2017 לפת טראמפ את ידה של אשתו של מקרון, בריזי'ט, בזווית לא נעימה ובתום אירועי הבסטיליה נפרד ממקרון בלחיצת יד שנמשכה 25 שניות.

לחיצת היד בין טראמפ למקרון בקנדה, אתמולצילום: LEAH MILLIS/רויטרס

לחיצת היד הארוכה בפריז

מסורת לחיצות הידיים המוזרות של הנשיא טראמפ מוכרת ומסוקרת היטב, והיא הפכה לסימן ההיכר של מפגשיו עם מנהיגי העולם. רבות דובר על תקריות לחיצות יד עם ראש ממשלת יפן וראש ממשלת קנדה, ואף על סירובו של טראמפ ללחוץ את ידה של קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל.

בנושא דומה הבהיר היום הנשיא טראמפ כי יידע שמנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און רציני, בעניין הגעה להסכם בין המדינות ולפירוק חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני – כשהוא ייגע בו. "אני סבור שמהרגע הראשון אגע. רק מהמגע שלי, התחושה שלי, זה מה שאני עושה", הסביר טראמפ לכתבים, "ואם אני אחשוב שזה לא קורה – אני לא הולך לבזבז את זמני. אני לא רוצה לבזבז את הזמן שלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ