מוזיקאי מבטיח נדחה מתוכנית יוקרתית. שנתיים לאחר מכן, הוא גילה מי אחראי לכך

נגן הקלרינט הקנדי אריק אברמוביץ ביקש ללמוד אצל אחד ממורי הקלרינט הטובים בעולם, והופתע מדחייתו. השבוע פסק בית המשפט שבת זוגו דאז, ג'ניפר לי, שלחה לו מכתב דחייה מזויף כדי שלא יעזוב את מונטריאול

ליילנד סייקו, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נגנית קלרינט בבריסל, בחודש שעבר
נגנית קלרינט בבריסל, בחודש שעברצילום: FRANCOIS LENOIR/רויטרס
ליילנד סייקו, גרדיאן

עוד לפני שמלאו לו 20 שנה, היה נגן הקלרינט אריק אברמוביץ לתופעה בקנדה. הוא נודע בקרב קהילת חובבי המוזיקה הקלאסית בקנדה ומחוצה לה, והוא הנגן המוביל בכמה תזמורות קלאסיות. לכן, כשהגיש בקשה לקבלת מלגה שתאפשר לו ללמוד תחת מנצח ידוע בלוס אנג'לס, הוא הופתע לקבל מכתב סירוב.

רק שנתיים לאחר מכן, גילה אברמוביץ כי מכתב הדחייה שקיבל לא נכתב על ידי המנצח - אלא על ידי בת זוגו. חברתו, שחששה שיעזוב את מונטריאול, החליפה את מכתב הקבלה שקיבל בדחייה, והשיבה לבית הספר בלוס אנג'לס כי הוא מוותר על המלגה. "הגילוי כי מדובר במעשיה של האדם שאהבתי יותר מכל היה כמו סכין בגב ובלב כאחד", אמר אברמוביץ.

ראיון עם אברמוביץ בבאזפיד

השבוע קבע בית משפט במונטריאול כי על חברתו לשעבר של אברמוביץ, ג'ניפר לי, לשלם לו פיצויים בסך 284 אלף דולר אמריקאי, כפיצוי על חבלה בקריירה שלו. בפסיקתו, הודה השופט דייויד קורבט כי קשה היה לקבוע את סכום הפיצויים. "אנחנו שומעים על פריצות גדולות בתחומי האמנויות, כאלו שיכולות להבטיח לאמן קריירה מבטיחה בתחומו", אמר השופט, "אני יכול רק לנחש לאן היתה ממריאה הקריירה של אברמוביץ אלמלא חיבלה בה לי".

לפי התביעה, לי ואברמוביץ נפגשו בבית הספר ללימודי מוזיקה במונטריאול ב-2014, ובמהרה עברו לגור ביחד. אברמוביץ סמך על לי, ואף נתן לה את הסיסמה לחשבון האימייל שלו. באמצע תקופת הלימודים, ביקש אברמוביץ ללמוד תחת המנצח יהודה גלעד, אחד מטובי המורים לקלרינט ברחבי העולם, שמקבל מדי שנה רק שני תלמידים מכל העולם.

דיון על הפרשה בתוכנית החדשות טי-ווי-טי

כשבית הספר בלוס אנג'לס שלח לאברמוביץ את מכתב הקבלה לתוכנית, השיבה לי בשמו כי הוא מוותר על המלגה. על מנת לשמר את האשליה, היא יצרה חשבון אימייל מזויף, ושלחה מכתב דחייה לאברמוביץ, ובו נכתב כי הוא לא התקבל לתוכנית, אך יכול לקבל מלגה נמוכה ביותר, שלא תאפשר לו לממן את הלימודים בארה"ב. "זה היה שובר לב. רציתי את זה כל כך והייתי מאוד מאוכזב כשנדחיתי", סיפר אברמוביץ.

רק שנתיים לאחר קבלת האימייל המזויף הבין אברמוביץ שמשהו לא התנהל כשורה. בפגישה עם גילעד, שלא היתה קשורה לקבלת המלגה, שאל אותו המנצח מדוע סירב לבוא וללמוד תחתיו בקליפורניה. חודשים לאחר מכן, נכנס הנגן הצעיר לחשבון האימייל ממנו נשלח לו מכתב הדחייה, באמצעות סיסמה ישנה של לי, ומצא את האימייל המפליל ואימיילים נוספים שמעידים שמדובר בחשבון של לי. בסופו של דבר, הצטרף אברמוביץ לתוכנית אחרת שלימד גילעד, אך כזו יוקרתית פחות. כיום הוא מנגן בתזמורת הסימפונית של נאשוויל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ