מלניה טראמפ הרוויחה מאה אלף דולר לפחות מפרסום תמונות "לסיקור חיובי בלבד"

רשת NBC דיווחה כי הגברת הראשונה עשתה הון בעקיפין מפרסום תמונות שצולמו בין 2016-2010 על ידי צלם בלגי ונמכרו לסוכנות גטי אימג'ס. התנאי לשימוש בתמונות היה שהן יפורסמו במסגרת סיפורים חיוביים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בני הזוג טראמפ במדשאת הבית הלבן, שלשום
בני הזוג טראמפ במדשאת הבית הלבן, שלשוםצילום: OLIVIER DOULIERY/אי־אף־פ�
הארץ

מלניה טראמפ הרוויחה לפחות 100 אלף דולר מאז נכנס בעלה דונלד טראמפ לבית הלבן, מפרסום תמונות בלעדיות שלה ושל משפחתה על ידי רשתות תקשורת גדולות בארה"ב. את הכסף שילמו הרשתות למשפחת טראמפ בעקיפין הודות לעסקה שנחתמה בין המשפחה הנשיאותית לסוכנות הידיעות גטי אימג'ס, לפיה ניתן לעשות שימוש בתמונות אך רק לצורך סיקור חיובי של בני המשפחה.

רשת NBC דיווחה כי בהצהרת ההון האחרונה של הנשיא טראמפ דווח שב-2017 רשמה הגברת הראשונה בבית הלבן הכנסות של 100 אלף דולר לפחות מהסוכנות שמחזיקה בסדרה של 178 תמונות של המשפחה שצולמו בשנים 2016-2010 על ידי הצלם הבלגי רג'ין מהאוקס. לפי הרשת, סלבריטאים אומנם גורפים הכנסות מפרסום תמונותיהם באופן קבוע, אולם זה אינו דבר שבשגרה עבור אשת נשיא אמריקאי מכהן.

צילום מסך מהצהרת ההון של טראמפ ל-2017. נמכרו תמונות לגטי בסכום של עד מיליון דולר

אולם הנקודה הבעייתית יותר שעולה מהדיווח היא העובדה שלפי הסכם הזכויות של גטי אימג'ס השימוש בתמונות יכול להיעשות במסגרת "סיפורים חיוביים בלבד". לפי הדו"ח הכספי שפרסם טראמפ במאי האחרון מלניה הרוויחה בין 100 אלף למיליון דולר ב-2017 מתמונות אלה (בהצהרות ההון של פוליטיקאים נבחרים מופיעות ההכנסות לא במספר מדויק אלא כטווח). בבית הלבן ובסוכנות גטי אימג'ס סירבו למסור מספרים מדויקים או רשימה של אתרים ועיתונים בהם הופיעו התמונות, גם הממשל נדרש לפרסם רק טווח רווחים ולא את המספרים המדויקים.

אחת התמונות שצילם מהאוקס. צילום מסך מתוך אתר גטי אימג'ס

אך מתחקיר של NBC נמצאו לפחות 12 אתרים ששילמו ב-2017 על התמונות המדוברות, המוגבלות לשימוש, בשנה שעברה, ובכך למעשה פרנסו בעקיפין את המשפחה הנשיאותית. בהם ניתן למצוא את NBC ניוז, יאהו ניוז, מגזין מארי קלייר, דיילי מייל, סן אנטוניו, יוסטון כרוניקל ועוד. התמונות גם פורסמו בגיליון פברואר 2017 של מגזין האופנה אל שיוצא לאור ברוסיה.

התמונות שצילם רג'ין מהאוקס
קרדיט: התמונות שצילם רג'ין מהאוקס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ