ההפגנות האלימות בשיקגו שככו לאחר שהמשטרה פירסמה סרטון הירי בחשוד

מצלמת הגוף מוכיחה שההרוג היה חמוש, אך גם שהוא נורה פעמים רבות בזמן שנמלט. בהפגנות בימים האחרונים הפגינו יידו המפגינים אבנים והשליכו בקבוקים מלאים בשתן על שוטרים

גרדיאן ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפגנות בשיקאגו, שלשום
הפגנות בשיקאגו, שלשוםצילום: AFP
גרדיאן ואי-פי

משטרת ארה"ב פרסמה הלילה (שני) את תיעוד הירי בגבר שחור, שמותו מעורר בימים האחרונים מחאות אלימות בשיקגו. מצלמת הגוף שנשא השוטר אמנם מוכיחה את טענת הרשויות שלפיה ההרוג נשא אקדח על גופו. אולם נראה כי השוטרים ירו בו פעמים רבות כשהוא נמלט מהם.

מפקח המשטרה, אדי ג'ונסון, אמר כי הוא הורה על שחרור התצלומים באופן מהיר כדי לסייע להפרכת השמועות שהרית אוגוסטוס, בן 37, לא היה חמוש במותו. הוא הוסיף כי הוא מקווה כי הסרטון ימנע עימותים אלימים בין אזרחים לכוחות המשטרה.

תיעוד הירי

בעקבות מותו של אוגוסטוס, מפגינים יצאו שלשום לרחובות שיקגו כדי למחות על אלימות המשטרה נגד אפרו-אמריקאים ומיעוטים נוספים בארה"ב. חלקם יידו אבנים והשליכו על השוטרים בקבוקים, לרבות כמה המלאים בשתן. ארבעה מפגינים נעצרו וכמה שוטרים סבלו מפציעות קלות.

"הקהילה צריכה לקבל תשובות והיא מקבלת אותן כעת", אמר ג'ונסון, "אנחנו לא יוכלים לעבור עוד לילה כזה". לדבריו, גם משפחתו של אוגוסטוס תמכה בפרסום הסרטון מאותה הסיבה. ובאמת, ההפגנה לאחר הפרסום היתה רגועה יותר, ולפי השיקגו סאן-טיימס המשתתפים עמדו דקת דומיה לזכר ההרוג.

בסרטון נראים ארבעה שוטרים מתקרבים לאוגוסטוס מחוץ לחנות. שוטר מצביע לעבר המותן של ההרוג, והוא מנסה להתרחק. אז, תופסים שלושה שוטרים בידו ובניסיון ההתחמקות נחשף האקדח שלו. המשטרה הקפיאה את הסרטון ברגע זה והתקרבה לכלי הנשק.

ברגע זה מתחיל אוגוסטוס לברוח והשוטרים מתחילים לירות בו פעמים רבות. הוא נראה מושיט את היד לעבר האקדח, אולם לא ברור אם התכוון להוציאו.

לא פורסם מדוע עוכב אוגוסטוס על ידי השוטרים. היתה לו תעודה לנשיאת נשק, אך החוקרים לא מצאו מסמכים המאפשרים לו לשאת נשק מוסתר. לפי המשטרה, אוגוסטוס לא נעצר בתקופה האחרונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ