מספר שיא של מועמדים להט"בים בבחירות האמצע בארה"ב - והם לא מדברים רק על גייז

מרבית המועמדים הלהט"בים בבחירות שייערכו בנובמבר מתמודדים על משרות מדינתיות משום שלדבריהם, המלחמות החשובות ביותר על זכויות האזרח מתחוללות דווקא ליד הבית

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מצעד גאווה בניו יורק, ביוני. עצם קיומו של "ארון" נובע מההנחה שכל אדם הוא הטרוסקסואל אלא אם הוכח אחרת
מצעד גאווה בניו יורק, ביוני. עצם קיומו של "ארון" נובע מההנחה שכל אדם הוא הטרוסקסואל אלא אם הוכח אחרתצילום: Andres Kudacki/אי־פי
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

שאריס דייווידס, מועמדת מובילה בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית בקנזס לקראת בחירות אמצע הקדנציה לקונגרס ולרשויות במדינות ארה"ב, סיימה תקופת התמחות בבית הלבן בחודשים הראשונים לכהונתו של דונלד טראמפ. דייווידס, לסבית וילידית אמריקאית, השתכנעה שההתקדמות שהושגה בעבודה קשה בסוגיות דוגמת זכויות להט"ב והשמירה על הסביבה תלך ותישחק תחת הנשיא טראמפ, ולכן קיוותה שתושבי קנזס במחוז הבחירה שלה יתמכו בה ככוח נגד לנשיא הרפובליקאי.

"השקענו מאמצים בניסיון להביא לבחירתם של יותר אנשים לתפקידים של מקבלי החלטות, משום שזו הדרך שבה ניתן לפעול נגד מי שהתמנה לנהל את הסוכנות להגנת הסביבה (EPA), ובעצם רוצה להרוס אותה", אמרה. בדבריה התייחסה לסקוט פרויט, האיש שטראמפ מינה לראש הסוכנות להגנת הסביבה, שבינתיים התפטר מתפקידו.

שריס דייווידס באירוע בקנזס, בשבוע שעברצילום: HILARY SWIFT / NYT

לוחמת: שאריס דייווידס בסרטון תעמולה מזירת האגרוף

דייווידס נמנית עם יותר מ–400 מועמדים להט"בים המתמודדים השנה על משרה ציבורית בבחירות האמצע — מספר שיא, על פי גופים המתעדים נתונים מסוג זה. מרבית המועמדים דמוקרטים, וסדר היום של חלקם, מעבר להתנגדות לטראמפ, אינו מגביל את עצמו לזכויות הקהילה הגאה. דייווידס אומרת שהיא מדברת בעיקר על סוגיות דוגמת ביטוח הבריאות, והיה לה רק ויכוח אחד עם מצביע שהטיל ספק באפשרות שחבר הקהילה הלהט"בית יכול לנצח בבחירות.

כמחצית מהמועמדים הללו מתמודדים על משרות מדינתיות, האפשרות המועדפת על פעילים, שאומרים שרבות מהמלחמות החשובות ביותר על זכויות אזרח מתחוללות דווקא קרוב לבית. ב–2017 הועלו יותר מ–120 הצעות חוק המתוארות כ"אנטי להט"ב" ב–30 מדינות, ובהן חוקי אימוץ והצעות חוק המכונות "חדרי שירותים" (נגד טרנסג'נדרים), זאת על פי ארגון "קמפיין זכויות אדם". בחודש ינואר אושרו 12 מהצעות החוק והיו לחוקים.

"ראינו התאמה ברורה בין הנוכחות של מחוקקים משלנו לבין ההצלחה להעביר חוקים כאלו", אמרה אניס פרקר, ראשת העיר לשעבר של יוסטון ומנכ"לית מכון ויקטורי הלהטב"ק, ארגון דו-מפלגתי שעוקב אחר מועמדים להט"בים ותומך בהם.

דייווידס ומועמדים אחרים מבקשים גם להפעיל סוג חדש של אסטרטגיה פוליטית, הרואה במיניות, גזע ומגדר נכסים של מערכת הבחירות, שמצטלבים עם הביקורת שלהם על טראמפ, האזהרות שהם משמיעים בגלל אובדן ההתקדמות בזכויות אזרח ורעיונותיהם בענייני מדיניות.

בדומה למועמדים המייצגים מיעוטים ובדומה לנשים מועמדות, רבים מהמועמדים הלהט"בים רוצים למשוך קהלים רחבים יותר משעשו בקמפיינים בעבר. פעם המועמדים הלהט"בים התמודדו לרוב באזורים להט"ביים מובהקים וכיוונו את מצעיהם במיוחד לקהילות אלו. כיום, למשל, המועמדים הלהט"בים מתגאים ברקע שלהם ברשויות לאכיפת החוק, צעד שנועד למשוך את המרכז הפוליטי. הם גם יוצאים למסע הבחירות שלהם עם בני זוגם או בנות זוגן וילדיהם כדי להדגיש שיש להם עניין בסוגיות החשובות להורים.

"אני בטוחה שהאנשים המבוגרים יותר יביעו חששות מפני יציאתי מהארון, או כי אני אשה, או כי אני בעד החופש לבצע הפלות, כל דבר", אמרה דיווידס, המתמודדת מול שישה מועמדים אחרים בבחירות המקדימות במחוז הבחירה הכולל את קנזס סיטי וסביבותיה. מחוז בחירה זה כולל את אחד משני אזורי הבחירה בקנזס שהצביעו להילרי קלינטון. "אבל לא הייתי מתמודדת אילו חשבתי שאין לי כל סיכוי להיבחר".

כתבו: ליאם סטאק וקייטי אדמונדסון

אל הידיעה המקורית בניו יורק טיימס

כתבות מומלצות

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שר החוץ האיראני חוסיין אמיר־עבדולליהאן ועמיתו הרוסי סרגיי לברוב בטהראן, אתמול. איראן מוטרדת לא רק מישראל, אלא גם מהמחאה נגד הממשלה

זרועותיו של התמנון האיראני חשובות יותר מראשו

פרארי קופצת

נהגים בפורמולה 1 חוששים ש"יזדקקו למקל הליכה בגיל 30"

המאחז מצפה דני, אתמול. חיבור מאחזים לחשמל היה לציפור הנפש של ח"כ ניר אורבך

מהבנייה ועד הכספים החדשים למתנחלים: השנה של הממשלה מעבר לקו הירוק

הילה רוח. "יצאו באלבום החדש כמה שירים עם לב. ויש לי לב"

"באלבום החדש רציתי לחלוץ שד. אתה יכול לצטט"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ